Українські продюсери отримали нагороду від Європейської кіноакадемії та фонду Єврімаж!

22.11.2022

Фонд Єврімаж та Європейська кіноакадемія нагородили премією Eurimages Co-Production Award, яка зазвичай вручається одній особі, всіх українських продюсерів.

Нагороду присудили, як «вияв великої вдячності за зростаючу якість українського виробництва за останні роки та як знак постійної підтримки тепер, коли інфраструктура для забезпечення виробництва в межах України зазнала краху».

У 2022 році Eurimages та Європейська кіноакадемія висловлюють свою повну підтримку українським кінопродюсерам і зусиллям, спрямованим на забезпечення безперервності кіноіндустрії в ці важкі часи.

Нагороду отримає делегація українських продюсерів-членів Академії під час церемонії вручення 35-ї Європейської кінопремії, яка відбудеться 10 грудня в Рейк'явіку.

Нагадаємо, що за нагороду “Відкриття року” (приз ФІПРЕССІ) Європейської кіноакадемії з-поміж інших претендентів змагатимуться: створений за підтримки Держкіно повнометражний дебют Дмитра Сухолиткого-Собчука “Памфір” (що номіновано на премію European Discovery – Prix), створений у копродукції Україною, Францією, Польщею, Німеччиною та Чилі, а також фільм Петера Керекеша “Цензорка” спільного виробництва Словаччини, Чехії та України. Попередньо у шортлист також потрапила створена за підтримки Держкіно драма "Відблиск" режисера Валентина Васяновича (секція the Feature Film Selection).

Крім того, у номінації "Найкращий європейський документальний фільм" представлено створений за підтримки Держкіно документальний фільм “Будинок зі скалок” режисера Сімона Леренга Вільмонта (Данія, Швеція, Фінляндія, Україна) та фільм “Маріуполіс 2” режисера Мантаса Кведаравічюса, якого у 2022 році вбили російські військові у Маріуполі.