Українську драму "Клондайк" відзначено призом глядацьких симпатій на Берлінському кінофестивалі

19.02.2022

19 лютого на 72-му Берлінському кінофестивалі оголосили лауреатів Panorama Publikumspreis — призу глядацьких симпатій, який присуджується за результатами глядацького голосування в рамках конкурсної фестивальної програми "Панорама". Українська драма "Клондайк", що створена за підтримки Держкіно, здобула премію за друге місце глядацького рейтингу у категорії ігрових фільмів.

Драму Марини Ер Горбач також відзначило своєю премією і фестивальне екуменічне журі. Ця нагорода присуджується фільмам як і за мистецьку цінність, так і за їх гуманістичну проблематику. У свій час в основному конкурсі у Берліні її отримували класики європейського та світового кіно — Асгар Фархаді, Ільдіко Еньєді, Кен Лоуч, Майкл Вінтерботтом.

"Клондайк" став дуже актуальним фільмом на Berlinale 2022. Ми запропонували європейському глядачу зворотну сторону актуальної стрічки новин про українсько-російський кордон. Для багатьох усвідомлення, що війна в Україні триває з 2014 року, було емоційним відкриттям. Я особисто відчула, що фільму вдалось перевернути у глядачів страх в емпатію до українців.

Режисерка й авторка сценарію фільму Марина Ер Горбач

Європейська прем'єра стрічки про події війни на Сході України та катастрофу рейсу MH17 відбулася у Берліні 14 лютого. Показ у фестивальному Zoo Palast став першою офлайн презентацією стрічки. На фестивалі "Клондайк"представила команда фільму — режисерка Марина Ер Горбач, виконавиця головної ролі Оксана Черкашина, продюсери Мехмет Баґадир Ер та Святослав Булаковський, актори Олег Щербина та Артур Арамян, кастинг-директорка фільму Тетяна Симон та художниця по костюмам Вікторія Філіпова.

Після показу під фестивальним майданчиком Zoo Palast глядачів зустрічали активісти з плакатами "The film is over. The war is going on"/ "Фільм закінчився. Війна триває". Всього у програмі Берлінале відбулося шість показів "Клондайку".

"Клондайк" — новий фільм режисерки Марини Ер Горбач, створений за підтримки Держкіно у копродукції з Туреччиною. Світова прем'єра стрічки відбулася у програмі World Dramatic Competition міжнародного кінофестивалю "Санденс", де була відзначена премією за найкращу режисуру. "Клондайк" став першим в історії України ігровим фільмом у програмі головного фестивалю незалежного кіно у США.

Оператором та співпродюсером "Клондайку"  виступив Святослав Булаковський, засновник української кінокомпанії Kedr Film. Ко-продюсер стрічки — Мехмет Баґадир Ер та його продюсерська компанія Protim V.P.

Український прокат стрічки заплановано на 2022 рік.