Український фільм "Стоп-Земля" отримав "Кришталевого ведмедя" Берлінале

26.05.2021

Створений за підтримки Держкіно повнометражний ігровий фільм української режисерки Катерини Горностай "Стоп-Земля" отримав нагороду "Кришталевий ведмідь" від Юнацького журі конкурсної програми Berlinale Generation 14plus як Найкращий повнометражний фільм (Crystal Bear for Best Feature Film by the Generation 14plus Youth Jury). Це одна із найбільш вагомих нагород фестивалю, та є першою для українського фільму в цій категорії.

Фільм переконливо висвітлює різноманіття важливих тем, які зрозумілі нам як молодим людям. Платонічна любов, квір, солідарність та психологічний стрес посилюють ефект фільму як автентичної історії про дорослішання. Завдяки техніці творчої візуалізації та художній формі стає зрозумілим, як наше покоління мріє, відчуває і переживає життя. Меседж фільму переконує нас, що мати певні страхи невід'ємна частина нашого життя. Все для того, щоб насолоджуватися найбільш захоплюючими роками молодості.

Юнацьке журі конкурсної програми Berlinale Generation 14plus

"СТОП-ЗЕМЛЯ" – чуттєва автобіографічна історія про дослідження себе. 16-річна Маша вчиться в звичайній київській школі в 11-А класі. Не почуватися дивно та відсторонено в колективі їй допомагають близькі друзі Яна та Сєня, по-своєму переживаючи напружену шкільну буденність. Окрім майбутніх екзаменів, вийти із зони комфорту Машу змушує закоханість в однокласника Сашу. Вона розуміє, якщо не наважишся – ніколи не знатимеш, чи є щось у відповідь.

Сценарій фільму написала режисерка Катерина Горностай. Зіграли у стрічці непрофесійні актори-підлітки, з якими Катерина працювала в акторській лабораторії восени 2019 року. У головних ролях – Марія Федорченко, Арсеній Марков, Яна Ісаєнко, Олександр Іванов. Оператор-постановник – Олександр Рощин, художник-поставник – Максим Німенко, композиторка – Мар’яна Клочко, режисери монтажу – Нікон Романченко та Катерина Горностай.

"СТОП-ЗЕМЛЯ" є суто українським виробництвом компанії "ЕССЕ Продакшн Хаус", створеним за підтримки Державного агентства України з питань кіно та Українського культурного фонду. Міжнародну промоцію фільму підтримав Український інститут. Продюсерами фільму стали Віталій Шереметьєв, Віка Хоменко, Наталія Лібет, Ольга Бесхмельниціна.

Фільм розроблявся з осені 2016-го року, а його зйомки відбулися в Києві та Київській області у 2020-му році. Для залучення міжнародної аудиторії, "СТОП-ЗЕМЛЯ", на стадії розробки та виробництва, була представлена на міжнародних ринках, де отримала ряд призів та відзнак, а саме: індустрійній секції Одеського МКФ 2020 (Спеціальна відзнака журі), Connecting Cottbus cocoWIP 2020, KVIFF Eastern Promises Карловарського МКФ 2020; форумі Ризького МКФ: Children’s & youth film project pitching session 2018, East-West Talent Lab @ GoEast Film Festival 2018, New Horizons Studio+ @ New Horizons International Film Festival 2018 (Нагорода Лондонської кіноакадемії та the New Horizons Association), ко-продукційному ринку Industry@Tallinn & Baltic Event 2017, Connecting Cottbus cocoPITCH 2017 (Нагорода за найкращий пітч та Нагорода продюсерам), індустрійній секції Одеського МКФ 2017 (Нагорода за найкращий пітч).

Восени 2020-го року автори проєкту "СТОП-ЗЕМЛЯ" взяли участь у Лабораторії першого монтажу First Cut Lab в Україні, яка була організована Асоціацією кіноіндустрії України за підтримки Українського культурного фонду, де працювали з експертами з міжнародного продажу, дистрибуції фільмів та консультантами монтажу.

За два тижні, 9-го та 10-го червня, фільм покажуть в кінотеатрах Берліна в рамках другої частини цьогорічного Берлінале.

Кінотеатральний реліз фільму в Україні планується у другій половині 2021-го року.