Український кінопроєкт "Спас" отримав фінансування від Чеського кінофонду

22.07.2020

Український кінопроєкт "Спас" став однією із 12 стрічок з міноритарною копродукцією, які отримали фінансування від Чеського кінофонду Czech Film Fund. Підтриманий Держкіно дебют Максима Наконечного, який створюється у копродукції України, Хорватії та Чехії, отримав 2,7 млн. чеських крон (100 000 євро).

"Спас" – складна психологічна драма, в основі якої історія, що росте з реальності російсько-української війни на Донбасі. Метою режисера є розповідь про наслідки війни і боротьбу з ними.

Хочу показати людину, яка, будучи жертвою, перестає нею бути, бо перестає вважати себе жертвою, і таким чином перериває ланцюг причини і наслідків.

Режисер Максим Наконечний

Команда фільму – майже повністю жіноча: операторка – Христина Лизогуб ("Школа №3"), художниця проєкту – Марія Хомякова, художниця з костюмів – Софія Дорошенко, художниця з гриму – Анна Лукашенко, кастинг-директорка – Тетяна Симон. В головній ролі – Рита Бурковська ("Стасіс"). У другопланових ролях – ветеран війни і продюсер Мирослав Гай ("Брати по зброї"), сценаристка та режисерка Наталія Ворожбит ("Кіборги", "Погані дороги).

Кінопроєкт драми "Спас" є одним із переможців Одинадцятого конкурсного відбору Держкіно. Режисер фільму – Максим Наконечний, автори сценарію – Ірина Цілик та Максим Наконечний, продюсери картини – Дар’я Бассель, Єлізавета Сміт.

Зйомки фільму розпочнуться цього літа у Києві.