Український короткометражний фільм "Подарунок" – у конкурсі Міжнародного кінофестивалю в Котбусі

21.10.2021

Фільм режисера Олега Мартиросяна "Подарунок", створений за підтримки Держкіно, візьме участь в основному конкурсі короткометражних фільмів 31-го Міжнародного кінофестивалю в Котбусі (Німеччина). 

В стрічці йдеться про "живих істот", яким подобається ховатися від своїх хазяїв. Серед них на першому місці – мобілка. Знайти її легко, якщо є інша мобілка. Якщо іншої немає – пошуки можуть перетворитися на детектив, драму, комедію, абсурд. Для того, щоби розплутати цей детектив, не перетворити його на драму і посміхнутися над абсурдом, герою фільму "Подарунок" знадобилася одна квітнева ніч і допомога половини села.

Автор сценарію – Михайло Іллєнко, режисер – Олег Мартиросян, оператор – Ілля Єгоров, продюсери – Юлія Чернявська та Олег Щербина. Головні ролі виконали Богдан Бенюк, Роман Вискребенцев та Анастасія Герг. Виробництво стрічки здійснила компанія "Фреш Продакшн Груп" за підтримки Державного агентства України з питань кіно.

Цього року ще два українські фільми, які створюються за підтримки Держкіно, будуть представлені в рамках фестивалю, на авторитетному європейському кіноринку Connecting Cottbus, який проводиться під час Film Festival Cottbus. Кінопроєкт Марини Ер Горбач "Клондайк" відібрано до секції Work in progress cocoWIP 2021, а картина Нарімана Алієва "ORTALAN" – у секції пітчингів cocoPITCH 2021.

Film Festival Cottbus (FFC) був започаткований у 1991 році. Сьогодні він є одним із найбільш знаних у світі кінофестивалів Східної Європи. Чотири конкурси та інші національні й тематичні розділи програми пропонують глядачам унікальну можливість побачити фільми зі Східної та Центральної Європи. Всього на FilmFestival Cottbus буде вручено сімнадцять призів загальною вартістю понад 75 000 євро. 31-ий Міжнародний кінофестиваль в Котбусі пройде з 2 до 7 листопада 2021 року.