Український короткометражний фільм "Тигр блукає поруч" відібрали до конкурсу кінофестивалю Short Shorts Film Festival & Asia у Токіо

01.06.2021

Короткометражний анімаційний фільм "Тигр блукає поруч" української режисерки Анастасії Фалілеєвої увійшов до офіційної конкурсної програми міжнародного фестивалю Short Shorts Film Festival & Asia у Токіо (Японія). Стрічка створена studio KAPI за підтримки Держкіно.

Картина присвячена темі підліткової депресії. Крізь призму тривожних фантазій вона розповідає історію старшокласниці Кацумі, яка переживає депресивний розлад і зневірилася у підтримці та любові навіть найближчих.

Особливість мультфільму полягає у тому, що декорації до нього створені із різного мотлоху – картонних коробок, паличок від морозива, паперу.

Це дуже круто, що наш фільм поїде до Японії. До того ж, це мій перший фестиваль із оскарівською акредитацією. Я люблю цю країну, мій фільм відтворює її стилістику. І сам факт відбору я вважаю свого роду визнанням автентичності стрічки.

Режисерка Анастасія Фалілеєва

Short Shorts Film Festival & Asia розпочав свою історію у 1999 році і є одним з найбільших фестивалів короткометражних фільмів в Азії. Проводиться у Токіо, проте цьогоріч через карантинні обмеження частина заходів фестивалю відбудеться в онлайн-форматі 11 червня. Фестиваль визначає переможців і переможниць у низці категорій, як то "Довкілля", "Туризм", "CG анімація", "Документальні стрічки" тощо. Фільм-володар премії Гран-прі може бути номінований на премію "Оскар" у категорії "Короткий метр" наступного року.

Відбір до такого фестивалю – чудо. Завжди сподіваєшся, що твою роботу помітять. Але, на жаль, реальність інша, конкуренція дуже висока. І навіть якщо фільм хороший, це геть не завжди означає, що увага до нього буде прикута апріорі. Тому для нашої студії ця новина стала великою і радісною несподіванкою. Той світ, який змалювала Анастасія Фалілеєва, відгукнувся у тій країні, яка була зображена. Хіба не чарівно? Для нас це підтвердження, що режисерка знайшла точну форму для висловлення своїх думок, почуттів і ведення оповідання в цілому.

Генеральний продюсер studio KAPI Михаль Маргуліс

Кінопроєкт стрічки "Тигр блукає поруч" став одним із переможців Чотирнадцятого конкурсного відбору Держкіно.