На European Film Market 71-го Берлінале розпочинає роботу Український національний стенд

01.03.2021

European Film Market (EFM) Берлінського міжнародного кінофестивалю є однією з найзначніших подій для професіоналів кіногалузі зі всього світу. Цьогоріч через пандемію коронавірусу він відбуватиметься в онлайн-форматі, з 01 до 05 березня включно.

Сьогодні на Європейському кіноринку розпочинає свою роботу Український національний стенд. Стенд організовано Асоціацією кіноіндустрії України за підтримки Державного агентства України з питань кіно та за участі Української кіноасоціації, Української кіноакадемії та інших професійних спілок та організації.

Українська делегація на Європейському кіноринку представлена широким спектром професіоналів: фестивальних відбірників, дистриб’юторів, продюсерів, представників профільних асоціацій та державних структур.

Діяльність онлайн-стенду сфокусована на просуванні українських національних фільмів на міжнародний кіноринок та налагодженні співпраці з іноземними партнерами, інформуванні закордонних колег про знімальний процес в Україні, про привабливі локації для фільмування та запровадження кеш-рібейтів.

Завдяки Українському національному онлайн-стенду зарубіжні учасники отримають інформаційні розсилки:

  • про головні аспекти фільмування під час карантину в Україні;
  • про переваги фільмування в Україні для іноземців, юридичні аспекти та зміни в законодавстві України, що регулює діяльність кіногалузі;
  • про сервіс DzygaMDB та англомовну базу українських фільмів від Української кіноакадемії;
  • про найкращі локації для зйомок в Україні та їхній пошук через ресурс Locations.com.ua;
  • онлайн-каталог локацій для знімання в Україні та програму ознайомчого туру для міжнародних продюсерів від Української кіноасоціації.

Також під час European Film Market відбудуться ринкові покази українських  фільмів:

  • "Урсус", режисер Заза Буадзе, (Україна, 2020, ігровий, роуд-муві, фільм створено за підтримки Держкіно);
  • "Гуллівер повертається", режисери Тоні Бонілла та Ілля Максимов, (Україна, 2021, анімаційна стрічка для сімейної аудиторії);
  • "Пазли", режисер Андрій Кириллов, (Україна, 2021, повнометражний документальний фільм);
  • "Стоп-Земля", режисерка Катерина Горностай (Україна, 2021, ігровий, драма дорослішання, фільм створено за підтримки Держкіно).

Нагадуємо, що картина "Стоп-Земля" бере участь у конкурсній програмі Berlinale Generation 14+, переможці якої будуть оголошені 4 березня.