У День українського кіно в Коростені відбувся Фестиваль вуличного кіно

14.09.2021

У День українського кіно, в Коростені, на території парку "Древлянський" відбувся перший Коростенський фестиваль вуличного кіно. Захід відбувся за підтримки Державного агентства України з питань кіно.

Всі охочі мали змогу подивитися просто неба українські стрічки останніх років: на фестивалі представили 30 фільмів конкурсної програми та 5 повнометражних фільмів позаконкурсної програми.

Будь-який фестиваль, пов’язаний із кіно – це надважливо саме для людей, для глядачів: для того, щоб вони долучалися до перегляду українських фільмів і любили свої, національні стрічки більше, ніж усі інші.

Голова Держкіно Марина Кудерчук

Фестиваль складався з трьох основних програм: конкурсу короткометражних фільмів, конкурсу аматорського кіно та дитячої програми. Були представлені як дебютні стрічки, так і фільми, які вже отримали міжнародні відзнаки та нагороди. Покази тривали 18 годин поспіль та завершились виступами чоловічого квінтету Національного хору ім. Г.Верьовки, народної артистки України Марії Бурмаки та яскравим феєрверком.

В позаконкурсній програмі кінофестивалю відбулась національна прем'єра документальних стрічок "Хор Верьовки NOW" режисера Володимира Шпака та "Північ АТО" режисера Дмитра Січня.

  • Гран-прі за найкращий короткометражний фільм отримала стрічка "Фаза", режисер Микола Засеєв
  • Гран-прі за найкращий аматорський фільм – стрічка "Пакєт", режисер Максим Мельник
  • Гран-прі за найкращий дитячий фільм – "Історія України за 5 хвилин", режисер Олександр Даниленко.
 
Також в рамках фестивалю відбувалась професійна секція, яка була представлена двома круглими столами:
  • Панельна дискусія українських кінокомісій.
  • Спілка молодих кінокритиків України: "Активізація ролі молоді в процесах творення і розвитку української кіноіндустрії".

Організаторами фестивалю виступили ГО "Житомирська кінокомісія", Коростенська міська рада та Коростенський міський голова Володимир Москаленко, до заходів фестивалю долучились голова Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Микита Потураєв, член Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Юрій Павленко, заступник голови Житомирської ОДА Віктор Градівський. Фестиваль пройшов за підтримки Державного агентства України з питань кіно.