В Києві відбулася прем'єра нового фільму Віллена Новака "Чому я живий"

04.11.2021

4 листопада в національний прокат виходить новий фільм класика українського кінематографа Віллена Новака "Чому я живий". В Києві відбувся прем'єрний показ фільму за участі творчої групи.

Епічна сага за мотивами реальних подій, що сталися в середині XX століття, створена Одеською кіностудією за підтримки Держкіно. Участь у пресконференції до виходу стрічки в прокат взяли:

  • Андрій Осіпов – генеральний продюсер фільму, голова правління Одеської кіностудії
  • Віллен Новак – режисер фільму
  • Артем Вільбик – актор фільму
  • Роланд Мішко – актор фільму
  • Анастасія Марків – акторка фільму
  • Сергій Стороженко – заступник Голови Державного агентства України з питань кіно. 

Автором сценарію картини є  Євген Митько – видатний драматург, який створив сценарії  до фільмів "Бумбараш", "Республіка ШКІД", "Циган". Ще в 1989 році, коли оповідання було опубліковано, він захотів, щоб екранізацію здійснив саме Віллен Новак. Режисерський сценарій був написаний у 2001 році, але знадобилося ще 20 років, щоб картина побачила світ... І коли ми запускали цю картину, 83-річний Віллен Захарович Новак сказав, що якби Господь звернувся до нього із питанням, "Чого ти хочеш – жити ще 10 років чи екранізувати цю історію?" він би не вагаючись обрав цю історію.

Генеральний продюсер фільму Андрій Осіпов

Головним героєм трагікомічної історії, що відбувається у Мариуполі є українсько-єврейська родина, якій довелося пережити окупацію і фашистський терор та зберегти любов та людяність у найтемніші часи.

Я завжди мріяв про жанр трагікомедії. І дуже хотів би, щоб подивившись цей фільм, ви пішли з печальним світлом або світлою печаллю. Щоб світло було в душі, щоб ви не впадали в темряву, попри те, що у фільмі – і стріляють і гинуть... Але життя-то є, життя продовжується.

Режисер Віллен Новак

У ролях: Роланд Мішко, Анастасія Марків, Віктор Жданов, Ірина Мельник, Ольга Радчук, Олексій Горбунов, Георгій Делієв, Максим ГорайОлена Рєпіна, Анастасія Борисова та інші. Оператор-постановник фільму – Данил Дєдков, художник-постановник – Віктор Фомін, композитор – Володимир Гронський. Продюсери – Андрій Осіпов та Олена Дементьєва.

Попереду на фільм очікує міжнародний кінопрокат.