В Луганській області розпочалися зйомки фільму Дмитра Мойсеєва "Сірі бджоли" за романом Андрія Куркова

16.02.2022

В Луганській області за підтримки Держкіно розпочалися зйомки фільму Дмитра Мойсеєва "Сірі бджоли" за однойменним романом Андрія Куркова, який увійшов до шорт-листа "Книги року ВВС-2018" і перекладений на англійську, німецьку, французьку, данську мови.

"Сірі бджоли" – історія про тих, хто живе на війні на Сході України. За сценарієм фільму, в "сірій зоні" поблизу лінії фронту, в невеличкому селі без електроенергії, залишилися жити лише двоє "ворогів дитинства". Під снарядами, що іноді пролітають над селом, з непроханими озброєними гостями, сусіди-пенсіонери ведуть свій скромний побут, іноді зустрічаючись для суперечливого, але необхідного спілкування. В кожного життя не склалось по-своєму, і обидва мають час його переосмислити. Мало зважаючи на воєнні події, вони намагаються створити своє мирне життя в небезпечній місцині, але все руйнується, коли в селі з'являється російський снайпер.

Це людська історія, це книжка про долю людей, які жили спокійно у своєму селі, а потім до них прийшла війна. Це книжка про ті зміни, які відбуваються у психіці людини та в побуті, коли життя ламається і перестає бути, як раніше. Коли зникає електрика, коли більше не надходить пошта, коли ніде купити навіть хліба... І коли будь-який контакт зі сторонньою людиною є небезпечним. Людина начебто може допомогти, але може бути й так, що цей контакт призведе до трагедії. Це книжка про виживання.

Письменник Андрій Курков

Мене ця історія привабила тим, що фокус уваги не на війні, а на людині, внутрішній світ персонажів більший за зовнішній. І всі хочуть миру зовні і всередині.

Режисер Дмитро Мойсеєв

Головні ролі в фільмі виконують Віктор Жданов та Володимир Ямненко. Режисер та автор сценарію – Дмитро Мойсеєв, оператор – Вадим Ільков, художник-постановник – Владлен Одуденко, художник по костюмам – Володимир Кузнецов, художниця по гриму – Тетяна Татаренко. Кастинг-директорка – Ольга Клименко. Продюсерка – Іванна Дядюра. Виробництво – "Ідас Інтернешнл Філм" за підтримки Державного агентства України з питань кіно.

Зйомки триватимуть протягом двох місяців у Луганській області.

Фото Олексія Ковальова