В онлайн-прокат вийшла стрічка Володимира Мули "UKE / ЮКІ - Історія перемог вільних українців"

05.01.2021

В онлайн-прокат вийшла стрічка Володимира Мули "ЮКІ - Історія перемог вільних Українців". Фільм можна переглянути на сервісі OLL.TV за посиланням: https://oll.tv/uk/premium/653450-uke

Це розповідь про видатних зірок українського походження, які формували найвідомішу хокейну лігу світу – NHL. "На кільцях Кубка Стенлі – головного трофею ліги світу NHL – масово зафіксовані прізвища українських гравців. Саме наші співвітчизники стояли біля витоків зародження хокейного турніру ще на початку його становлення та розвитку за океаном. Їхній внесок в історію хокейних клубів, честь яких вони захищали, надихнув на подальші звершення мільйони людей у Канаді та США. І кожному з них вдалося зберегти у душі шматочок далекої, але рідної серцю України. Щиро запрошую всіх до перегляду, адже це справжня та мотивуюча історія, завдяки якій ми можемо гучно заявити про Україну на весь світ", – говорить режисер та продюсер фільму Володимир Мула.

UKE / ЮКІ - Історія перемог вільних українців

Жанр: документальний фільм

Режисер та продюсер: Володимир Мула

Автор сценарію: Микола Васильков

Оператори: Олег Шевчишин, Дмитро Шиповський, Станіслав Ткачов, Олександр Терновий

Режисер монтажу: Андрій Луннік

Консультант: Євген Количев

Герої: Орест Кіндрачук, Іван Буцик, Кен Данейко, Джеф Чикрун, Ерик Нестеренко, Брюс Драйвер, Володимир Грецький, Еді Шах, Руслан Федотенко, Іван Грецький

В епізодах: Джері Савчук (син Тараса Савчука), Келі Груді (хокейний аналітик телеканалу CBC), Роман Коваль (історик), Мирон Биць (Президент УСЦАК), Орест Теплий (приватний колекціонер).

Неймовірні розповіді легенд NHL, чий приклад надихає світ: настав час пишатися ними і на їхній рідній землі. Стрічку створено за підтримки Державного агентства України з питань кіно.