В Словаччині відбудеться тиждень українського кіно

29.08.2023

Тиждень українського кіно в Словаччині відбудеться з 3 по 10 вересня у рамках місяця української культури в Словацькій Республіці за сприяння Посольства України в Словаччині, за ініціативи та підтримки Офісу Президента України, Державного агентства України з питань кіно і Словацького кіноінституту та Міністерства культури Словаччини.

Протягом семи днів глядачі матимуть змогу побачити відомі художні та документальні українські стрічки про російсько-українську війну, які гідно представляють Україну по всьому світу.

Покази проходитимуть у двох містах:

3 - 6 вересня 2023 року – м. Братислава, Словацька національна галерея (адреса: Riečna 1, 811 02 Bratislava)

7 - 10 вересня – м. Кошице, Kino Úsmev (адреса: Kasárenské námestie 1, 040 01 Košice)

Відкриє Тиждень українського кіно показ сюжету про представників кіноіндустрії, які з початку повномасштабного вторгнення боронять Україну в лавах ЗСУ. У день відкриття глядачі також зможуть побачити воєнну екшн-драму «Мирний-21» режисера Ахтема Сеітаблаєва, який служить у лавах ЗСУ. Стрічка розповідає про героїчний опір луганського прикордонного загону російській агресії у 2014 році. 

Під час заходу буде представлено і ряд документальних військових картин, які гідно представили Україну на міжнародній арені та здобули чисельні нагороди.

Усі фільми транслюватимуться в українському дубляжі зі словацькими чи англійськими субтитрами. Вхід вільний.

Окрім того, у рамках «Тижня українського кіно» відбудеться дискусійна панель на тему копродукції та індустріальної співпраці України та Словаччини.

Організатор «Тижня українського кіно в Словаччині» з української сторони – ГО «УкрКіноФест»