В Словаччині відбулася церемонія відкриття Тижня українського кіно

03.09.2023

3 вересня в Словацькій національній галереї, Братислава (Riečna 1) відбулася церемонія відкриття Тижня українського кіно.

Цю важливу подію прийшли підтримати Надзвичайний та Повноважний Посол України в Словаччині Мирослав Кастран, Державний секретар Міністерства культури Словацької Республіки Матус Біскад та Голова Державного агентства України з питань кіно Марина Кудерчук. Та в межах церемонії відбувся показ сюжету про представників кіноіндустрії, які з початку повномасштабного вторгнення боронять Україну в лавах ЗСУ.

Відкрила Тиждень українського кіно у Словаччині воєнна екшн-драма режисера Ахтема Сеітаблаєва «Мирний-21», який служить у лавах ЗСУ. Стрічка розповідає про героїчний опір луганського прикордонного загону російській агресії у 2014 році.

Тиждень українського кіно в Словаччині розпочався 3 вересня і буде проходити  по 10 вересня у рамках місяця української культури в Словацькій Республіці за сприяння Посольства України в Словаччині, за ініціативи та підтримки Офісу Президента України, Державного агентства України з питань кіно і Словацького кіноінституту та Міністерства культури Словаччини.

Протягом семи днів глядачі матимуть змогу побачити відомі художні та документальні українські стрічки про російсько-українську війну, які гідно представляють Україну по всьому світу.

Запрошуємо всіх підтримати Українське кіно. Вхід вільний!

Організатор «Тижня українського кіно в Словаччині» з української сторони – ГО «УкрКіноФест»