В Українському Домі відбудеться виставка кіносвіту і творчої майстерні команди фільму «Памфір»

20.01.2023

На виставці «Памфірова Маланка. Танець смерті та життя» буде представлено понад 40 костюмів, реквізит та понад 100 обрядових масок. Частину із них художники вишуковували по сільських ярмарках та бабусиних скринях, частину – створили спеціально для фільму «Памфір». Також будуть представлені фото- і відеоматеріали про роботу над фільмом, котрі розкривають творчу лабораторію режисера Дмитра Сухолиткого-Собчука, художниці із костюмів Марії Квітки, концепт-художниці Ольги Юрасової, оператора Микити Кузьменка та художника-постановника Івана Михайлова.

Відвідувачі зможуть дізнатися про автентичний обряд Маланки, кінодослідження теми Сухолитким-Собчуком, значення та технології виготовлення різних елементів традиційних костюмів, а також про створення окремого світу, що виник на знімальному майданчику.

Маланка – традиційний новорічний обхідний обряд з рядженими. Навколо обряду розвивається головна лінія фільму «Памфір». Памфірова Маланка – це ніч-ініціація, коли герої зустрічаються зі своєю долею і навчаються приймати відповідальність за неї, коли світло та темрява довкола і всередині героїв вступають у свій танець. І виграти в цьому змаганні можна тільки, якщо ви граєте свою роль з усіх сил.

Премʼєра фільму «Памфір» відбулася у травні 2022 року на Каннському кінофестивалі. Загалом картину було відібрано до участі у програмах понад 40 кінофестивалів у 25 країнах світу.

Український прокат картини стартує 23 березня 2023 року.

Виставку реалізовано в рамках Кінопростору в Українському Домі.

Організатори виставки: Український Дім та FILM.UA

Куратор: Олексій Ананов

Продюсерка: Альона Тимошенко

Фільм профінансувало Державне агентство України з питань кіно, Український культурний фонд, Польський інститут кіно та французький CNC. Також фільм підтримала Чернівецька обласна державна адміністрація та відомі європейські фонди Visions Sud Est, Göteborg Film Fund та Hubert Bals Fund.