В український кінопрокат вийшов фантастичний детектив Дмитра Томашпольського "Сторонній"

19.08.2021

Відсьогодні в кінотеатрах України – фантастичний детектив Дмитра Томашпольського "Сторонній". Картина увійшла у ТОП 20 найкращих фільмів жахів 2020 року за версією британського видання The People`s Movies.

Стрічка взяла участь у 22 міжнародних кінофестивалях і отримала 11 нагород та схвальні відгуки міжнародних кіноекспертів.

Карколомний сюжет "Стороннього" бездоганно втілено на екрані. Кожна його складова – скрупульозно підібрана. Освітлення, постановка, костюми, грим та операторська робота – усе це робить його справжнім витвором мистецтва. "Сторонній" – взірець детективної історії, геть оповитої химерами й таємницями. Отож, потрібна ціла експертна група, щоб розгадати їх усіх.

Кінокритик, редактор The Hollywood News Kat Hughes

За даними International Commission on Missing (ICMP), кожні три хвилини на планеті Земля безслідно зникає одна людина. Щорічно – понад п'ять мільйонів... Команда синхронного плавання зникла під водою у басейні під час виступу, а пацієнтка водолікарні пропала під час прийняття хвойно-перлинної ванни. Яким чином ці справи пов'язані та як це стосується ляльки із живим волоссям?

Це доведеться розслідувати інспектору Глуховській, у кар'єрі якої немає жодної нерозкритої справи. А ще їй доведеться з'ясувати, хто вона насправді.

Головні ролі у фільмі виконали Анастасія Євтушенко, Сергій Калантай і Дар'я Трегубова.

Коли я почала читати сценарій – з першої сторінки зрозуміла, що це дуже і дуже добре. Все, як я люблю – містика, енігма, дивовижні персонажі та історія, що захоплює.

Під час фільмування було багато цікавого, є про що розповісти. Були дивовижні костюми та навіть маски з моїм обличчям, зроблені на 3D принтері. Запам'яталися зйомки епізоду, у якому моя героїня тонула на глибині три метри в басейні – камери були нагорі та на дні. Вийшло дуже красиво! А ще я в захваті від команди – від групи та від актрис, з якими ми працювали.

 Актриса Дар'я Трегубова

Фільм створено "Кінокомпанією Гагарін Медіа" за підтримки Державного агентства України з питань кіно. Дистриб'ютор – кінокомпанія Сineverse. Продюсер – Олена Дем’яненко.  Автор сценарію та режисер-постановник – Дмитро Томашпольський. 

Найбільші сподівання та хвилювання в автора картини пов'язані з прокатом стрічки в Україні.

Звісно, дуже класно, що наш фільм подивилися вже у 14 країнах світу, що він отримав нагороди на міжнародних фестивалях. Але для автора завжди головним є розуміння свого творіння у власній країні, глядачами на Батьківщині. І ось нарешті після майже дворічного подорожування світом, "Сторонній" виходить у кінопрокат України. Я дуже чекав цього, сподівався на це. Зрозуміло, неймовірно хвилююсь.

 Автор сценарію та режисер Дмитро Томашпольський

У вересні 2021 відбудеться австралійська прем’єра картини "Сторонній" — фільм відібрано до конкурсної програми Sydney Underground Film Festival.