В ЗАПОРІЖЖІ ПРОЙШОВ ПОКАЗ СТРІЧКИ «КІБОРГИ» У МЕЖАХ НАЦІОНАЛЬНОГО ТУРУ «КІНО ЗАРАДИ ПЕРЕМОГИ»

11.09.2023

В межах нацонального туру «Кіно заради перемоги» в Запоріжжі відбулися два кінопокази заснованого на реальних подіях художнього фільму «Кіборги», який розповідає про героїчну оборону донецького аеропорту у 2014 році. Сеанси відвідали вихованці Запорізького обласного ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою «Захисник».

Військова драма «Кіборги» – це знаковий фільм українського кінематографу. Кінострічку створив режисер Ахтем Сейтаблаєв за оригінальним сценарієм Наталії Ворожбит. Прототипами героїв картини стали реальні «кіборги»: Кирило Недря (позивний «Доцент»), Олександр Трепак (позивний «Редут»), Євгеній Жуков (позивний «Маршал»), Андрій Шараскін (позивний «Богема») та Євгеній Межевікін (позивний «Адам»).

Вересень 2014 року, Донецький аеропорт. Українські військові четвертий місяць відбивають атаки супротивників, які прагнуть отримати одну з ключових для базування й перекидання військ точок. На двотижневе чергування сюди прибуває група молодих солдат, зібраних із добровольців. Вони навчаються, беруть участь у боях, спілкуються один з одним і з місцевим психологом, намагаючись сформулювати своє ставлення до ситуації й людей.

Стрічка справила сильне враження на юних ліцеїстів та допомогла хлопцям глибше осмислити, на якому стрижні тримається дух українських захисників. На думку молодих людей, сучасному кінематографу конче потрібні саме такі фільми – правдиві, потужні, патріотичні.

Організатором проєкту виступає Запорізька обласна державна адміністрація за ініціативи Офісу Президента УкраїниДержавного агентства України з питань кіно, Асоціації «Дивись українське!» за підтримки фонду «МХП-Громаді» та компанії Deloitte в Україні, за сприяння компанії «Вавілон»ГО «УкрКіноФест»ГО «Спілка підприємців теле та кіноіндустрії», окремих підрозділів Збройних Сил України та Національної гвардії України у взаємодії з обласними військово-цивільними адміністраціями та Національною поліцією України.