"Вавилон XX": класика українського поетичного кіно повертається в кінотеатри

09.12.2021

У червні цього року Івану Миколайчуку виповнилося б 80. Із дев'ятого грудня, за підтримки Держкіно, його режисерський дебют, – фільм "Вавилон XX", – знову виходить на великі екрани: покази відбудуться в Києві, Одесі, Львові, Харкові, Сумах, Ужгороді та Дніпрі. Глядачі побачать оновлену версію стрічки – роботи з оцифрування та реставрації виконані Національним центром Олександра Довженка.

"Вавилон XX" – класика українського поетичного кіно. Фільм став режисерським дебютом актора Івана Миколайчука. Після блискучої ролі в картині Сергія Параджанова "Тіні забутих предків", він проявив себе й як сценарист ("Білий птах з чорною ознакою"), тому режисура була лише питанням часу. На жаль, через цензуру партійних ідеологів повністю реалізувати свої режисерські задуми Миколайчуку не вдалось: він зняв всього два фільми. Створений на Кіностудії імені Олександра Довженка в 1979 році "Вавилон XX" став найуспішнішою режисерською роботою Івана Миколайчука.

Спокій і тишу мальовничого українського села порушує повернення зі служби матроса-комуніста Клима Синиці. З криками "Полундра!" він підриває наївно-примітивні скульптури членів царської родини і як справжній більшовик береться будувати комуну. Ентузіазму в місцевих куркулів соціалістична ідея спільного блага не викликала, тому вони вже готують зброю, щоб протистояти народним комісарам. За протистоянням старого і нового спостерігає загадковий трунар-філософ Фабіян. Чужий для світу вавилонських пристрастей, він наче і хоче залишитись осторонь, але обставини цього не дозволяють.

У ролях: Іван Миколайчук, Любов Поліщук, Лесь Сердюк, Борислав Брондуков, Анатолій Хостікоєв, Ярослав Гаврилюк, Іван Гаврилюк, Костянтин Степанков, Ольга Матешко, Раїса Недашківська, Борис Івченко та інші.

Режисер-постановник: Іван Миколайчук.

Сценаристи: Василь Земляк, Іван Миколайчук.

Оператор-постановник: Юрій Гармаш.

Художник-постановник: Анатолій Мамонтов.

Кінотеатральний дистриб'ютор стрічки KyivMusicFilm. Промокампанія здійснюється за підтримки Державного агентства України з питань кіно.