Щасливого Нового року й веселих свят!

31.12.2020

Він поспішає, він буде вже зовсім скоро – новий, 2021-й рік! 2020-й був неймовірним – інколи лякав, інколи дивував та захоплював, але головне, що він нам запропонував – надзвичайні можливості для переосмислення та пошуку в своєму житті справді вартісного та цінного, час для щирої підтримки, розуміння й турботи. 

Українська кіногалузь багато чого пережила за цей рік. Боротьба за фінансування галузі та подолання наслідків впливу пандемії, пітчинги, кешрібейти, продовження підтримки фестивалів та промозаходів в Україні та за кордоном, 20 створених за підтримки Держкіно фільмів у прокаті та фестивальні успіхи нашого кіно — це був рік викликів та обмежень, але й рік успіхів, підтримки й єднання в боротьбі зі складними обставинами.

Так, було нелегко, але всім нам багато що вдалося. В наступний рік ми йдемо з очікуванням нових конкурсних відборів кінопроєктів та системою повернення кваліфікованих витрат на виробництво фільмів, продовженням активної роботи в Єврімаж і впевненістю в нових фестивальних та глядацьких успіхах українського кіно.

Серед безумовних перемог цього року — кандидат на Оскар від України, фільм “Атлантида” Валентина Васяновича, який отримав головний приз у Венеції ще минулого року, але став справжнім відкриттям для глядачів України саме в 2020-му, і тріумфатор Санденсу “Земля блакитна, ніби апельсин” Ірини Цілик, й успіхи у Варшаві та Венеції потужних дебютів Наталії Ворожбит та Тараса Дроня, перемоги документального кіно та вдалі професійні кейси наших кінематографістів на індустріальних платформах.

Ми маємо, чим пишатись, і маємо, над чим працювати – в новому, 2021-му році. Нехай він буде буде щедрим на досягнення та стане роком нових яскравих перемог!

Щиро вітаємо з прийдешніми святами та зичимо здоров'я й сил, мира, любові та радості! Щасливого Нового року!