Вітаємо Валентина Васяновича та Владлена Одуденка – лауреатів Шевченківської премії за фільм "Атлантида"!

10.03.2021

Шевченківський комітет оголосив імена лауреатів Національної премії імені Тараса Шевченка 2021 року. В номінації "Кіномистецтво" перемогли режисер Валентин Васянович та художник-постановник Владлен Одуденко зі стрічкою "Атлантида". Вітаємо з перемогою та дякуємо за вашу творчість!

Світова прем’єра створеного за підтримки Держкіно фільму "Атлантида" режисера, автора сценарію та оператора Валентина Васяновича відбулась на Венеційському кінофестивалі в секції "Горизонти", де "Атлантида" здобула історичну для України перемогу.

Події стрічки розгортаються у 2025 році, після майбутньої перемоги України у війні з Росією. Окупований Донбас повернено до складу країни, але його території визнані непридатними для проживання. Проте на тлі спустошення народжується нове кохання.

Усі ролі у фільмі зіграли непрофесійні актори. Виконавці – колишній розвідник, волонтер благодійного фонду "Повернись живим" Андрій Римарук, парамедик Людмила Білека і доброволець Василь Антоняк. Фільмування картини відбулося у Маріуполі та Києві.

Продюсери фільму – Валентин Васянович, Ія Мислицька та Володимир Яценко. Виробництво фільму здійснила "Студія Гармата фільм" за підтримки Державного агентства України з питань кіно.

Урочиста церемонія оголошення лауреатів Національної премії імені Тараса Шевченка 2021 року відбудеться в травні, в Каневі біля могили Кобзаря.