Воєнна драма Зази Буадзе "Мати Апостолів" отримала чотири нагороди на кінофестивалі в Італії

15.11.2021

Фестивальний рік фільму "Мати Апостолів" завершується тріумфально. Українська стрічка отримала чотири нагороди 17th Terni Film Festival, який проходив з 6 по 14 листопада в місті Терні, Італія

Журі священнослужителів та мистецьке журі зійшлися у єдиному виборі переможця кінофестивалю та присудили фільму "Мати Апостолів" наступні нагороди: 

  • Нагорода екуменічного журі Ватикану за єдність різних культур і вірувань, 
  • Найкраща акторка – Наталія Половинка, 
  • Найкращий саундтрек – Роман Григорів та Ілля Разумейко (звукозапис головного саундтреку стрічки було створено Національним президентським оркестром)
  • ГРАН-ПРІ кінофестивалю.

Воєнна драма режисера Зази Буадзе розповідає про безмірну материну любов. В основу фільму увійшли історії жінок, сини яких воювали за Україну у 2014 році.

Це дуже важливі для мене перемоги фільму. Як ми, так і журі зі священників з цілого світу були здивовані й втішені, що вони зійшлися з вибором найкращого фільму фестивалю з мистецьким журі, їх слова: "Це не лише професійна перемога, а й духовна, людська". Я вірю, що кожна перемога нашого фільму - це крок до перемоги у цій війні.

Актриса Наталія Половинка

Напередодні вручення нагород відбувся глядацький показ фільму в межах офіційної програми кінофестивалю. Стрічку представляли режисер Заза Буадзе та виконавиця головної ролі Наталія Половинка. Показ відвідала другий секретар Посольства України в Італії Олена Холявицька. 

Кінокартина, що відверто розповідає про початок українсько-російського протистояння у 2014 році, неймовірно вразила глядачів. Після показу українська спільнота довгий час не відпускала гостей з України – розпитували, спілкувалися, плакали, раділи зустрічі, фотографувалися.

Мовою кінематографа ми спілкуємось зі світом, ділимось своїм болем та радістю, проблемами та перемогами! Звісно, для всіх, хто брав участь у створенні стрічки, дуже важливо, коли фільм отримує міжнародне визнання. За рік ми отримали нагороди в США, Канаді, Італії, Іспанії, Німеччині та, звісно, Україні. Загалом ми отримали 25 нагород! Це є показником високої якості фільму та інтересу світової спільноти до України.

 Продюсер Дмитро Овечкін

Фільм створено компанією Студія "Золоте Руно" за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики України. Промокампанія стрічки відбувається за підтримки Державного агентства України з питань кіно. 

Terni Film Festival – міжнародний кінофестиваль, присвячений питанням духовності, проблемам расизму, міграції та інтеграції, інвалідності та гендеру, міжрелігійним відносинам та навчанню молоді волонтерству. Фестиваль організовується Інститутом теологічних та історико-соціальних досліджень ISTESS, єпархією Терні-Нарні-Амелія, Папським інститутом сім'ї Іоанна Павла II та Єпископальною конференцією Умбрії, під патронатом Папської ради з культури. Почесний президент фестивалю – кінорежисер Кшиштоф Зануссі.