Виходить у прокат іронічна антиутопія "Номери" Олега Сенцова та Ахтема Сеітаблаєва

13.11.2020

19 листопада в широкий кінотеатральний прокат виходить іронічна антиутопія "Номери" за однойменною п'єсою Олега Сенцова. 18 листопада творці фільму запрошують на пресконференцію та преспоказ фільму.

Над стрічкою працював тандем двох режисерів – самого Олега Сенцова, який під час роботи над фільмом перебував у виправній колонії № 8 "Білий ведмідь" у місті Лабитнангі, та Ахтема Сеітаблаєва, який допомагав втілювати задум на знімальному майданчику разом із продюсеркою фільму Анною Паленчук. Стрічку створено за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики України, промокампанія відбувається за фінансової та інформаційної підтримки Державного агентства України з питань кіно.

Преспоказ та пресконференція фільму "Номери" відбудуться 18 листопада у кінотеатрі "Київська Русь" (вул. Січових Стрільців, 93).

Акредитація за посиланням

Початок акредитації о 15:00. Показ фільму о 15:45.

Після показу відбудеться пресконференція за участі творчої команди фільму "Номери" – режисера Ахтема Сеітаблаєва, продюсерки Анни Паленчук, виконавця ролі Нуля актора Віктора Андрієнка, а також представника партнера фільму – столичної мережі автозаправних станцій KLO.

З питань акредитації та додаткової інформації: Аліса Калюжна, alisa.kalyuzhnaya@gmail.com.

Організатори звертають увагу, що кількість акредитованих осіб від одного видання є обмеженою та просять поставитись до цього з розумінням. Подія відбудеться з дотриманням усіх карантинних норм.

Про фільм:

В основі картини лежить п’єса "Номери", що була написана Олегом Сенцовим ще до ув’язнення, у 2011 році. Фінальна редакція була зроблена вже у слідчому ізоляторі в Лефортово у Москві. У 2018 році була поставлена вистава, над якою працювали режисерка-постановниця Тамара Трунова та художник-постановник Юрій Ларіонов. Прем’єра на "Сцені 6" у "Довженко-Центрі" відбулася з аншлагом. Перша презентація проєкту повнометражного фільму за п’єсою відбулась у 2018 році в межах пітчингу Одеського міжнародного фестивалю, де продюсерка Анна Паленчук презентувала лист Олега з наміром брати участь у виробництві фільму з-за ґрат. Над фільмом працював тандем двох режисерів — Олега Сенцова, який під час роботи над фільмом перебував у виправній колонії № 8 "Білий ведмідь" у місті Лабитнангі, та Ахтема Сеітаблаєва, який допомагав втілювати задум на знімальному майданчику разом з продюсеркою фільму Анною Паленчук. Робочий процес Олег і Ахтем обговорювали у листах. Впродовж девелопменту фільму Олег Сенцов дотримувався голодування, яке тривало 145 днів.

Світова прем’єра фільму відбулась у лютому 2020 року в межах програми Berlinale Special ювілейного Берлінського кінофестивалю (Berlinale) за участі творчої команди. Стрічка отримала схвальні відгуки від почесних гостей та критиків, які зауважили талановиту акторську гру та лякаючу пророчу актуальність подій фільму в сучасному світі.

Стрічка "Номери" розповідає про ув’язнене суспільство, яке намагається побороти свої страхи та отримати свободу. У світі Номерів все підпорядковується суворій системі й верховному правителю – Нулю. Десять героїв вже звикли бігти по колу та робити все відповідно до книги Правил. У них немає можливості вибирати, як жити й кого любити. Але життя змінюється з появою нового жителя, якому не відомі чинні закони. Це руйнує спокій пасивної влади. Раптово непохитна віра Номерів розколюється на шматки. Вони хочуть самостійно вирішувати свою долю, отримати імена і створити новий світ, де будуть панувати їхні закони.

Режисери: Олег Сенцов, Ахтем Сеітаблаєв

Оператор: Адам Сікора

Автор сценарію: Олег Сенцов 

Продюсери: Анна Паленчук, Даріуш Яблонський, Віолета Камінська, Ізабела Войцик

Композитор: Милош Єлич

Хореограф-постановник: Олена Шоптенко

У ролях: Олександр Ярема, Ірина Мак, Віктор Жданов, Лорена Колібабчук, Денис Роднянський, Олена Узлюк, Євген Черніков, Агата Ларіонова, Олександр Бегма, Марія Смолякова, Максим Девізоров, Євген Лебедін, Олег Карпенко, Олександр Лаптій, Віктор Андрієнко

Жанр: іронічна антиутопія, драма

Рік: 2019

Виробництво: Україна (435 FILMS за підтримки Міністерства культури України), Польща (Apple Film Production за підтримки Polish Film Institute), Чехія (Česká Televize), Франція (Canal+). Промокампанія відбувається за фінансової та інформаційної підтримки Державного агентства України з питань кіно.

Тривалість: 102 хв

Дистриб’ютор: 86PROKAT

Прем’єра в Україні: 19 листопада 2020