"Як успішно пройти пітчинг?": на ОМКФ відбулася публічна дискусія за участі Голови Держкіно

16.08.2021

В межах Film Industry Office 12-го Одеського міжнародного кінофестивалю відбувся Public talk та Q&A на тему: "Як успішно пройти пітчинг?" від кіношколи Ukrainian Film School за участі Голови Державного агентства України з питань кіно Марини Кудерчук та представників Ради з державної підтримки кінематографії.

Під час дискусії учасники обговорили критерії відбору проєктів та обов'язкові складові пітчингу, такі як оригінальність ідеї, актуальність теми, драматургічна якість сценарію, суспільна значущість, творчий потенціал авторської знімальної групи, креативність та якість презентації кінопроєкту. Також вони розповіли про потенціал вітчизняної та міжнародної дистрибуції.

Голова Держкіно Марина Кудерчук зазначила, що в українському кінопросторі має з’являтися більше фільмів про видатних українців, аби мотивувати глядача історією, яка надихає.

Сюжет має зачепити. Людей, у яких дебют ми сприймаємо через цікавість, подачу, презентацію. Якщо сценарій сподобався і пройшов на пітчинг, його важливо правильно і захопливо презентувати. Якщо люди вірять у свій проєкт — це вже половина успіху.

Голова Держкіно Марина Кудерчук

Голова Ради з державної підтримки кінематографії та продюсер Артем Колюбаєв, зазначив, що вітчизняним кінематографістам потрібно відбудовувати поняття національного героя і не забувати, що з комерційної точки зору мають попит сімейні фільми. Членкиня Ради Поліна Толмачова наголосила на важливості розуміння того, що пітчинг — це конкурентне середовище, яке вимагає певних навиків.

Хотілося б, щоб на пітчингу було більше проєктів про те, як ми живемо і за що боремося. Це важливо, щоб люди, які знімають кіно, сприймали й показували життя українців, як воно є. Треба перемогти Раду, конкурентів, стати самі собі маркетологами та довести, чому ви маєте виграти. Розуміти, чому ви прийшли, яку користь проєкт принесе кінцевому глядачу та експертам. Все це треба усвідомлювати.

Членкіня Ради з державної підтримки кінематографії Поліна Толмачова

Професійна секція Film Industry Office триватиме до 20 серпня і завершиться урочистою церемонією нагородження переможців Пітчингу та Work in Progress.

Одеський міжнародний кінофестиваль, що проходить за підтримки Державного агентства України з питань кіно,  триватиме до 21 серпня.