Ювілейний 50-й КМКФ "Молодість" оголосив переможців

07.06.2021

У кінотеатрі просто неба біля Арки Дружби народів 5-го червня відбулася урочиста Церемонія нагородження переможців 50-го ювілейного КМКФ "Молодість". Церемонію провели акторка театру і кіно Ірма Вітовська та телеведучий програми "Сніданок з 1+1" Єгор Гордєєв. Фестиваль відбувся за підтримки Державного агентства України з питань кіно.

Ґран-прі ювілейної "Молодості" отримала стрічка "Стаючи Моною" режисерки Сабіне Люббе Баккер — вона отримає $10 000 нагороди від Офіційного партнера, оператора державних лотерей "М.С.Л.".

Найкращим повнометражним фільмом Міжнародного конкурсу стала картина "Кельти" Міліци Томовіча — приз у $2000 надає Офіційний партнер фестивалю, компанія MEGOGO.

Найкраща короткометражна стрічка"Чорне сонце Палермо" Жозефін Жуане, вона отримає $2000 призу за підтримки Асоціації кіноіндустрії України.

Особливу відзнаку отримала створена за підтримки Держкіно стрічка Марія Халпахчі "Кімната Батіка".

Нагороду у $2000 від Володимира Клименка розділять переможці студентської секції Міжнародного конкурсу"Я хочу повернутись, повернутись, повернутись" Ельзи Розенґрен і "Філіпіньяна" Рафаеля Мануеля.

Перший в історії "Молодості" міжнародний Документальний конкурс виграла стрічка "Гарячі новини" Сушміта Ґоша та Рінту Томаса — вони отримають $2000 призу від Офіційного партнера фестивалю, ЦУМ Київ.

А 50 000 грн нагороди від MEGOGO отримає найкращий фільм Національного конкурсу, 20-11-7.mp4 Аліни Панасенко.

Особливі відзнаки Національного конкурсу отримали створені за підтримки Держкіно фільми "Глибока вода" Анни Дудко та "Паперушка" Лілії Остапович.

У конкурсній програмі "Сонячний зайчик" перемогла картина "Макове поле" Євґена Жебеляну — $2000 нагороди за неї виплатить фестиваль "Молодість".

А приз у $2000 від Міжнародного Інституту Глибинної Психології отримає переможець конкурсу дитячих фільмів Teen Screen, "Космічний хлопчик" Олів'є Перу.

Переможцем Boat Meeting став український проєкт "Мрія Кіри" — він отримав $10 000 на послуги постпродакшену від компанії Star Media.

Переможцем першого Серіального пітчинґу став проєкт "Ми розходимося" — він отримав на створення тизеру, промо та медійну підтримку 15 000$ від 1+1 media та "Київстар ТБ" і $10 000 від MEGOGO.

Почесну нагороду – "Скіфського оленя" за внесок у світове кіномистецтво від КМКФ "Молодість" – отримав польський актор Данієль Ольбрихський.

Фільмом-закриттям фестивалю стала створена за підтримки Держкіно стрічка "Егрегор" режисера Станіслава Капралова, знята за спільного виробництва України, США та Польщі.

Загалом, глядачі фестивалю у 21-й програмі змогли переглянути 206 фільмів. Учасники індустрійної секції відвідали 25 подій — серед них майстер-класи від українських і світових кінематографістів, перший Серіальний пітчинґ, міжнародний ринок копродукції Boat Meating і документальний пітчинґ B2B Doc. У межах фестивалю та в співпраці з партнерами відкрилися також виставки "Сторіччя Фелліні" та "Добре проторені зв’язки". 6-го червня, у завершальний день фестивалю можна було подивитися в кінотеатрах усі стрічки-переможці конкурсних програм, відвідати покази фільмів Національного конкурсу й інших стрічок. 

50-й ювілейний кінофестиваль "Молодість" відбувся з 29 травня по 6 червня за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики України, Державного агентства України з питань кіно та Київської міської державної адміністрації.

Повний список переможців 50-го КМКФ "Молодість"

Фотографії з Церемонії нагородження

Теги: