З Днем вишиванки! Презентуємо офіційний постер документального фільму "Весільний спадок"

21.05.2020

На постері - традиційний весільний образ нареченої Черкаської області, Черкаського району, села Яснозір’я.

Стрічка "Весільний спадок" – це повнометражний документальний фільм про весільні звичаї та обряди 8 областей України: Київської, Черкаської, Чернігівської, Івано-Франківської, Закарпатської, Харківської, Рівненської та Чернівецької. Ми побачимо основних учасників та героїв українського весілля, традиційні обрядодійства та атрибути, автентичні костюми, почуємо весільні музику та співи.

"Весільний Спадок" є не лише унікальною збіркою невідомих до цього часу матеріалів, свідчень та реконструкцій: це ще й кіно про людей, які все своє життя займаються зберіганням та відновленням української традиційної культури. У проєкті знялись відомі історики, фольклористи, етнографи та колекціонери Марія Квітка, Роксоляна Шимчук, Олександра Сторчай, Володимир Щибря, Ігор Перевертнюк. Всі костюми, показані у фільмі, є автентичними національними строями, які ретельно зберігаються в приватних колекціях, а пісні, що звучатимуть у стрічці, є до цього часу невідомими регіональними весільними піснями, які було знайдено, записано та відтворено спеціально для цього проєкту.

Стрічка створюється компанією FILM.UA Television (FILM.UA Group) за підтримки Державного агентства України з питань кіно. Кінопроєкт "Весільний спадок" став одним із переможцем Дванадцятого конкурсного відбору та отримав державну фінансову підтримку розміром 1 млн 475 тис. 440 грн. (39,73 % загальної вартості виробництва фільму). Режисером та оператором фільму є Олексій Гуз, продюсер – Олена Малкова.

Національний прокат фільму планується у 2020-2021 р.

Слідкуйте за новинами проєкту на його сторінках у Facebook та Youtube.