За підтримки програми USAID "Конкурентоспроможна економіка України" Українська кіноасоціація створює базу локацій для зйомок в Україні

26.10.2020

Завдяки підтримці програми USAID "Конкурентоспроможна економіка України" Українська кіноасоціація (УКА) починає роботу зі створення стандартизованої бази даних локацій для зйомок в Україні, що складатиметься як із природничих та культурних об’єктів, так і з інтер’єрних приміщень. В результаті створення всеукраїнської бази локацій для зйомок іноземні продакшени зможуть планувати зйомки в Україні в індустріальних масштабах. 

Проєкт "База даних локацій для зйомок" має на меті популяризувати українську кіноіндустрію на міжнародних ринках: ресурс слугуватиме універсальним каталогом українських локацій. 

База даних включатиме категоризацію локацій за назвами, типами, регіонами, стилями архітектури, площами, призначеннями, датами зведення (для будівель і приміщень), загальними станами та діапазонами цін на оренду, інформацією про вже наявні та потенційні знімальні майданчики в Україні. База даних буде доступна англійською й українською мовами.

Ми щасливі, що завдяки підтримці Програми USAID "Конкурентоспроможна економіка України" у нас з’явилася нагода реалізувати глобальний проєкт, що стосується усіх гравців національної індустрії та міжнародного позиціонування України як кінокраїни. Ми знаємо, що багато наших колег та партнерів також чимало роблять у даному напрямку і закликаємо об’єднуватися у прагненні створити єдиний ресурс про українські кінолокації та промотувати Україну на міжнародному ринку як зручну та ефективну локацію для зйомок.

Виконавча директорка Української кіноасоціації Вікторія Ярмощук.

База даних локацій полегшить роботу іноземних продакшенів, а на локальному рівні стане драйвером розвитку локейшн-скаутингу. Це, в свою чергу, сприятиме формуванню екосистеми навколо українських локацій, розширить географію зйомок в Україні й стимулюватиме кінотуризм серед національних та іноземних кінопрофесіоналів. 

Довідково: 

Українська Кіноасоціація (УКА) – фахове неприбуткове відкрите об’єднання продюсерів телебачення і кінематографії, що представляє інтереси галузі виробництва аудіовізуального контенту України. Одним з основних завдань УКА є створення сприятливих умов для вітчизняної індустрії, разом, у співпраці, з органами державної влади та представниками міжнародних структур.

Програма USAID "Конкурентоспроможна економіка України" (КЕУ) сприяє розвитку сильної, диверсифікованої та відкритої економіки України шляхом покращення бізнес-середовища для малих та середніх підприємств, підвищення конкурентоспроможності перспективних секторів економіки та забезпечення українських компаній можливостями скористатись перевагами від міжнародної торгівлі.