24 вересня буде оголошено претендента від України на боротьбу за “Оскар”: запрошуємо на пресконференцію та преспоказ фільму-переможця національного відбору

21.09.2021

Український Оскарівський Комітет запрошує журналістів на пресконференцію з нагоди оголошення переможця національного відбору на висування на премію "Оскар" Американської академії кінематографічних мистецтв і наук у категорії "Міжнародний повнометражний фільм" від України. Перед пресконференцією для акредитованих ЗМІ відбудеться преспоказ фільму-переможця.

Дата і місце: 24 вересня, п'ятниця, кінотеатр "Жовтень" (вул. Костянтинівська, 26)

Початок преспоказу: о 12:30, зала "Аншлаг" 

Початок пресконференції: о 14:30, конференцзала кінотеатру "Жовтень" 

Фото та відеозйомка під час преспоказу заборонені. 

СПІКЕРИ:

- Алік Шпилюк, голова Оскарівського комітету України;

- Сергій Васильєв, голова лічильної комісії, представник Національної спілки кінематографістів України; 

Дмитро Колесніков, представник Асоціації продюсерів України;

- Максим Александров, представник Державного агентства України з питань кіно;

- автори фільму-претендента від України.

Нагадаємо, цього року участь у національному відборі беруть 5 фільмів, всі вони створені за державної підтримки:

  • "Відблиск", реж. Валентин Васянович (Україна)

Це фільм про критично небезпечну трансформацію дорослої людини та прискорене дорослішання дитини під тиском війни. Головний герой фільму – цивільний хірург із Дніпра, який іде добровольцем на фронт і потрапляє в полон. Після звільнення на нього чекає мирне життя, проте пережите переслідує його. Спілкування з колишньою дружиною та 12-річною донькою, котра також травмована через смерть близької людини на війні, дає йому надію на зцілення.

16-річна Маша вчиться в звичайній київській школі в 11-А класі. Не почуватися дивно та відсторонено в колективі їй допомагають близькі друзі Яна та Сєня, по-своєму переживаючи напружену шкільну буденність. Окрім майбутніх екзаменів вийти з зони комфорту Машу змушує закоханість в однокласника Сашу. Вона розуміє, якщо не наважишся спитати – ніколи не знатимеш, чи це взаємно.

Історія фільму заснована на реальних подіях 90-х років в Україні. Головний герой на прізвисько Носоріг потрапляє до кримінального світу і починає свій кривавий шлях, який приведе його зовсім не туди, куди він очікував.

Події стрічки, що складається з чотирьох новел, відбуваються на дорогах Сходу України протягом 2015 року. Чотири розбиті дороги, чотири типи стосунків, питання любові, довіри, зради, ненависті та порушення особистих кордонів на фоні порушення кордонів державних.

Маріуполь. Довоєнне життя в невеличкому українському місті, на березі Азовського моря, з добрим сімейним побутом, сварливими сусідами, самодіяльною оперою, з доносами в "енкаведе" і танцмайданчиком у міському саду, з гонінням за віросповідання і, певна річ, з любов’ю.

Акредитація здійснюється за адресою: secretary.uoc@gmail.com до 23 вересня, 18:00.

Контактна особа: Ольга Олещенко, Український Оскарівський Комітет, +38 (067) 236 08 16

У зв’язку із карантинними нормами кількість учасників пресконференції буде обмежена, у разі підтвердження акредитації ви отримаєте інформацію про це зворотнім листом.