Завершено роботу над сатиричним мок'юментарі "Територія" режисера Мішеля Ладеса

21.01.2022

Завершено роботу над сатиричним мок'юментарі "Територія" – короткометражним ігровим дебютом режисера Мішеля Ладеса. Стрічка створюється за підтримки Державного агентства України з питань кіно.

У фільмі йдеться про документалістів, які приїхали на Волинь для зйомки фільму про місцевого "сміттєвого короля" Григоровича. Для здійснення своєї ризикової ідеї, хлопці вдають, що зніматимуть фільм до річниці сміттєпереробного полігону, який кришує Григорович. Головний герой здогадується про задум хлопців, але із з задоволенням приймає участь у зйомках і приймає знімальну групу на своїй території.

Я формувався у творчості як режисер документального кіно, і художня стрічка стала для мене великим особистим викликом. Інший принцип роботи, інші правила гри, занурення. Я великий фанат мок'юментарі, і вирішив ризикнути – спробувати, вийти за рамки того, що робив раніше. Мені пощастило: була крута команда, справжні фанати кіно та профі, всі підтримували проєкт, розуміли мій підхід та ідеї. Я хотів поговорити про серйозні речі, але через сатиру, через гумор.

Режисер та автор сценарію Мішель Ладес

Проєкт фільму "Територія" став одним із переможців П'ятнадцятого конкурсного відбору Держкіно. Режисер та автор сценарію – Мішель Ладес, оператор-постановник – Ігор Васильєв, художниця-постановниця – Марія Денисенко, продюсер – Ольга Гібелінда (кінокомпанія "Маланка студіоз").

Мені одразу сподобалась міцна сатирична складова історії, незвичний для вітчизняного кіно жанр мок'юментарі та потужний соціальний вайб. Це незвичне та особливе кіно, мені здається, ми знайшли нову для нас кіномову та унікального молодого режисера. Я особисто дуже вірю і в проект, і особливо в Мішеля, якого, я сподіваюсь, чекає велике майбутнє. Мимоволі ми влучили в світовий тренд, адже після "Не дивись вгору" від Netflix, сатира в кіно набирає обертів, переживає друге народження, як і, власне, тема екології. Сподіваюсь, і ми змогли зробити свій внесок у висвітлення цієї теми.

Продюсер стрічки Ольга Гібелінда

У ролях: Сергій Солопай та Роланд Мішко. Одну із ролей виконав Євген Володченко, більш знаний, як Курган з гурту "Курган і агрегат".

Передпрем'єрний показ фільму "Територія" планується 16 квітня 2022 року, зараз фільм почав свою мандрівку вітчизняними та зарубіжними фестивалями.