Завершено зйомки наймасштабнішої української стрічки "Довбуш" режисера Олеся Саніна

02.08.2021

За словами авторів картини, завершення зйомок картини "Довбуш" — це взяття нової висоти в історії української кіноіндустрії, втілення амбітної мрії про українське масштабне глядацьке кіно.

Ми працювали з неймовірною командою сильних і талановитих людей. Як і герої нашого фільму, за ці три роки, знімальна група проявила міць характеру, незламність духу і відданість своїй справі. Ви взяли на себе масштабні задачі і довели, що українське кіно готове до такого рівня викликів.

Окрема подяка Держкіно України й всім нашим партнерам, завдяки яким цей проєкт вистояв навіть у часи, коли здавалося рушиться весь світ навколо.

Продюсер Максим Асадчий

Локації цьогорічного фільмування картини були дуже різноманітними: павільйони київської кіностудії імені О. Довженка, історико-архітектурна пам'ятка "Київська Фортеця", Національний музей народної архітектури та побуту України в с. Пирогово (Київ), с. Дерев’яне під Обуховим (Київська область), околиці села Микуличин на Івано-Франківщині, місто Збараж на Тернопільщині.

 

 

Останній знімальний день проходив на натурному майданчику кіностудії FILM.UA. Протягом цього блоку загальна кількість знімальної команди склала близько 120 осіб. В масових сценах було залучено понад 1500 осіб.

Дорогі мої друзі і колеги, моя командо вітрильника з назвою "Довбуш". Ми нарешті закінчили зйомки фільму. За весь тривалий період ми пройшли десятки штормів, але побачили неймовірні місця. Ми не спали десятки ночей, але дивувались неймовірним світанкам. Працювали з Акторами, яких Господь наділив талантом проживати видумані нами життя. І щоразу дивувались їх перевтіленню у героїв, яких самі придумали, намалювали, одягнули, озброїли і поставили у кадр.

Ми пережили ковідний штиль, але достойно знову зібрались і показали кожен для себе новий щабель нашої майстерності в професії.

Маємо надії на те, що всі наші зусилля не марні, надії, що наш фільм сподобається глядачеві, надії на те, що наші думки, наша творчість, воля і віра хоч на мить зроблять людей кращими.

Режисер Олесь Санін

Стрічка, що створюється компанією Pronto Film за підтримки Державного агентства України з питань кіно і Міністерства культури та інформаційної політики України, вийде у всеукраїнський кінотеатральний прокат восени 2021 року.