Завершено зйомки повнометражного кінодебюту режисера Дениса Тарасова "БожеВільні"

06.08.2021

Завершено зйомки повнометражного кінодебюту режисера Дениса Тарасова "БожеВільні", що створюється за підтримки Держкіно.

Основою для написання сценарію послужили спогади радянських дисидентів, які зіштовхнулися з жорстокістю тоталітарної системи, що використовувала так звану "каральну психіатрію", як зброю проти вільнодумства. Однією з перших тему каральної психіатрії часів СРСР в ігровому кіно підняла сценаристка Ксенія Заставська

Фільмування картини проходило у психіатричній лікарні ім. Павлова, на території якої художник-постановник Іван Тищенко відтворив поверх та подвір'я клініки відповідно до часу, в який відбуваються події фільму.

Для максимального відтворення атмосфери сімдесятих залучено чимало цікавих історичних локацій у Києві. Також фільмування картини проходило у Березанській виправній колонії.

Ролі у фільмі виконали: Костянтин Тимляк, Ірма Вітовська, Сергій Калантай, Остап Ступка, Віталій Салій, Андрій Мостренко, Павло Костіцин, Сергій Кисіль, Анастасія Пустовіт, Роман Якімчук, Дмитро Олійник, Евген Черников, Олег Стефан, Артем Мартинішин, Олесь Каціон та Наталя Бабенко. Оператор – Євген Кирей, продюсери  – Тарас Босак та Валерія Іваненко.

Прем'єра картини "БожеВільні" відбудеться наприкінці 2022 року.