Завершились зйомки дебютного ігрового повнометражного фільму "Памфір" режисера Дмитра Сухолиткого-Собчука

24.03.2021

"Памфір" – дебютна ігрова повнометражна картина режисера Дмитра Сухолиткого-Собчука. Це історія про хорошого сім’янина, якому доля дає випробування й він звертає з чесного шляху заради своєї сім’ї.

Над сценарієм Дмитро Сухолиткий-Собчук працював в резиденції Каннського міжнародного кінофестивалю Cinéfondation Residence. Також проєкт був розроблений у сценарних майстернях TorinoFilmLab (Script&Pitch) та Midpoint Intensive.

Картину, що створюється за підтримки Держкіно, знімали в Карпатах та на Буковині з жовтня 2020 року. Унікальні локації були знайдені у більш ніж десяти населених пунктах Чернівецької та Івано-Франківської областей.

Пройдено найважливіший етап в створенні фільму, колективний творчий процес в якому ми полювали на "чудо". Дякую всій знімальній групі й всьому акторському складу.

Режисер Дмитро Сухолиткий-Собчук

Проведення підготовки та зйомки фільму в умовах двох жорстких локдаунів та аномальних природних явищ, коли в жовтні випадає сніг, а в січні його навпаки неможливо знайти, стали випробуванням, яке завдяки чудовій, професійній команді та надійним партнерам нам вдалось з успіхом пройти. 

Продюсерка проєкту Олександра Костіна

Кастинг на виконавців головних та епізодичних ролей тривав понад два роки. Ролі у фільмі виконали Олександр Яцентюк, Соломія Кирилова, Станіслав Потяк, Мирослав Маковійчук, Олена Хохлаткіна, Іван Шаран, Олександр Ярема, Римма Зюбіна, Андрій Кирильчук, Петро Чичук, Галина Свята, Георгій Поволоцький, Олексій Лейбюк та Зіновій Симчич. Окрім професійних акторів до фільмування масових сцен залучили й місцеве населення.

Оператор-постановник стрічки – Микита Кузьменко, випускник Global Cinematography Institute в Лос-Анджелесі, відомий операторською роботою над документальним фільмом "Жива ватра" та великою кількістю музичних відеокліпів для українських та світових виконавців, серед яких Джамала, Монатік, Onuka, Katy Perry та Cardi B.

У 2019 році "Памфір" став одним з переможців 11-го конкурсного відбору Держкіно. Також картина отримала підтримку Польського Інституту Кіно (PISF), швейцарського фонду Visions Sud Es, одного із найбільш відомих фондів у Європі, які фінансують експериментальне кіно – Hubert Bals Fund та французького національного центру кіно – CNC Aide aux cínemas du monde.

"Памфір" створюється у копродукції України, Франції, Польщі та Чилі. Виробництво фільму здійснює компанія BOSONFILM спільно з Les Films D’Ici, MADANTS, Quijote та у партнерстві з Mainstream pictures. Продюсери проєкту  Олександра Костіна, Євгенія Яцута, Лора Бріан, Клаудія Смея, Богна Шевчик та Жанкарло Насі.

Попереду – постпродакшн картини у Франції та Польщі. Реліз фільму "Памфір" запланований на 2022 рік.