Завершились зйомки документального фільму "ЄвроДонбас" про європейську історію Сходу України

23.06.2021

Завершились зйомки документального фільму "ЄвроДонбас" режисера Корнія Грицюка, який створюється за підтримки Держкіно. Кадри картини про європейську історію Сходу України першими побачать відвідувачі Міжнародного фестивалю "X Книжковий Арсенал" 26 червня о 18:00 на локації "Кінозал" в межах панельної дискусії "Європейська спадщина на Донбасі у кіно, музиці та в прозі". 

Фільм "ЄвроДонбас" націлений розказати, що понад 100 років тому Донбас був невіддільною складовою європейської економіки. Чимало міст та селищ на Донеччині та Луганщині, наприклад, Лисичанськ, Костянтинівку, Дружківку, Новгородське заснували іноземці з Бельгії, Німеччини, Англії та Франції. Наприкінці ХІХ ст. вони посеред степу побудували заводи й металургійні комбінати, зробивши регіон одним з найрозвиненіших у Європі.

Завдяки європейським інвестиціям у промисловість та великій праці місцевих та заробітчан з інших частин України, Донбас вже на початку XX століття з "дикого поля" перетворився на передовий регіон навіть у порівнянні з Європою. Пряме залізничне сполучення з Брюсселем, філіали французьких та німецьких банків, динамічні міста з сучасною на той час архітектурою, вихід на європейські ринки, економічне зростання, транснаціональні підприємства, справжній космополітизм, високий рівень життя робітників та великі перспективи – таким був Донбас до приходу радянської влади. Відтак, саме про такий Донбас та його історичне минуле й розкаже фільм "ЄвроДонбас".

Режисер стрічки – Корній Грицюк, оператор – Богдан Кінащук, автори сценарію – Корній Грицюк та Анна Паленчук, продюсерка – Анна Паленчук.  Проєкт документального фільму "ЄвроДонбас" кінокомпанії 435 FILMS став одним із переможців 14-го конкурсного відбору Держкіно. Робота над стрічкою триватиме до кінця осені 2021 року, вихід в прокат заплановано на 2022 рік.