Завершилися зйомки фільму "Носоріг" Олега Сенцова

08.12.2020

5 грудня закінчилися зйомки кримінальної драми Олега Сенцова "Носоріг", яка створюється в копродукції України, Німеччини та Польщі. Фільм знімали в Кривому Розі та Львові.

 

"Носоріг" – фільм про 90-ті в Україні. За сюжетом колишній бандит згадує історію свого життя. З дитинства він добре знає, що треба бути сильним та жорстоким. Це перетворює його на безжального носорога. Бажаний злет виявляється падінням, в якому він втрачає себе і свою сім’ю. Втім, зустріч із незнайомцем дарує шанс усе змінити.

У 2012 році "Носоріг" став одним із переможців конкурсного відбору кінопроєктів Державного агентства України з питань кіно і отримав головні премії індустріальних секцій кінофестивалів у Софії, Єревані та Одесі. Підготовку до зйомок стрічки було розпочато ще у 2013 році, проте через незаконне ув’язнення режисера в Росії, виробництво фільму не розпочалось.

У липні 2020 року Рада з державної підтримки кінематографії ухвалила рішення щодо підтримки проєкту – фінансуванні в розмірі 50 відсотків бюджету фільму (на суму 25 млн 100 тис. грн.) від Державного агентства України з питань кіно. До цього проєкт Олега Сенцова отримав фінансову підтримку від німецького кінофонду Medienboard Berlin-Brandenburg і Польського кіноінституту. Загальний бюджет стрічки становить 1,65 млн євро.

У жовтні 2020 року стрічка отримала 270 тис. євро від фонду підтримки спільного виробництва та розповсюдження художніх кінематографічних та аудіовізуальних творів EURIMAGES, створеного при Раді Європи. Так, "Носоріг" став одним із двох українських фільмів, вперше підтриманих фондом з моменту набуття в ньому членства Україною.

Українську сторону виробництва фільму представляють компанії "Край кінема", заснована Олегом Сенцовим у 2008 році, та "Артхаус Трафік". Польські партнери – Apple Film Production – вже працювали з Олегом Сенцовим над створенням фільму "Номери", прем‘єра якого відбулася на Берлінському фестивалі цього року. Німецька сторона – кінокомпанія Ma.ja.de, яка спільно з "Артхаус Трафік" виступала спіпродюсерами створеної за підтримки Держкіно драми "Донбас" Сергія Лозниці, відзначеного премією за найкращу режисуру секції "Особливий погляд" Каннського кінофестивалю 2018.

Олег Сенцов – режисер, письменник, колишній політв'язень та громадський активіст, лауреат премії Сахарова "За свободу думки". Міжнародна прем‘єра його дебютного фільму "Гамер" (2011) відбулась на Роттердамському кінофестивалі. У травні 2014 року після окупації, що триває й досі, Криму Росією, Сенцова було заарештовано ФСБ, звинувачено у плануванні терактів і вивезено до Москви. Попри відсутність доказів, Олега засудили до 20 років колонії, що спровокувало глобальну кампанію зі звільнення режисера #SaveOlegSentsov. В ув‘язненні Сенцов написав збірку оповідей та роман "Придбайте книгу – вона смішна". 7 вересня 2019 року його було звільнено в рамках обміну утримуваними особами між Росією та Україною.

Автор фото – Юрій Григорович