Заявки на участь у конкурсі П'ятої Національній кінопремії "Золота Дзиґа" можна подати до 28 лютого

23.02.2021

Приймання заявок на участь у конкурсі П'ятої Національній кінопремії "Золота Дзиґа" триває до 15:00 (за київським часом) 28 лютого 2021 року включно. Щоб подати фільм, необхідно заповнити онлайн-форму на сайті Української кіноакадемії.

Церемонія вручення "Золотої Дзиґи" у 2021 р. пройде в новому форматі. Починаючи з 2017 р. кінопремії був присвячений один день. Цьогоріч заходи триватимуть три дні. Один із них буде присвячений власне церемонії нагородження, а в інші два дні кінопрофесіонали зможуть відвідати спеціальні індустріальні заходи.

Також цього року "Золоту Дзиґу" вперше зможуть отримати й автори багатосерійних фільмів: з’явилася нова номінація премії – "Найкращий оригінальний серіал".

Стати учасниками конкурсу можуть українські фільми та серіали або створені у копродукції з Україною, які відповідають наступним вимогам:

  • повнометражні ігрові та анімаційні фільми, які були в українському кінопрокаті хоча б тиждень у період з 01 січня 2020 р. до 28 лютого 2021 р.;
  • повнометражні документальні, короткометражні ігрові, короткометражні анімаційні фільми, які були в українському прокаті хоча б тиждень або брали участь у конкурсі кінофестивалю з історією щорічної діяльності не менше 5 років та наявністю професійного журі в період з 01 січня 2020 р. до 28 лютого 2021 р.;
  • оригінальні ігрові серіали, що мали прем'єру на загальнонаціональному телеканалі або вебплатформі в період з 01 січня 2020 р. до 28 лютого 2021 р., та без залучення фахівців із країни-агресора;
  • наявність посвідчення національного фільму;
  • всі репліки іноземною мовою мають бути субтитровані, озвучені або дубльовані українською мовою.

"Золота Дзиґа" – українська національна кінопремія, що присуджується за професійні досягнення у розвитку українського кінематографа. Заснована у 2017 році Українською кіноакадемією. Переможці П'ятої Національної кінопремії "Золота Дзиґа" будуть оголошені під час урочистої церемонії вручення нагород у червні 2021 року.