Клондайк. Офіційний тизер

Клондайк. Офіційний тизер
Клондайк. Офіційний тизер
Більше інформації Менше інформації

Клондайк. Офіційний тизер

Рік: 2022
Світова прем'єра: 20.01.2022
Світовий прокат: 20.01.2022
Мова:
Статус: Завершений
згорнути
Клондайк. Офіційний тизер
Клондайк. Офіційний тизер
Клондайк. Офіційний тизер
Клондайк. Офіційний тизер
Опис фільму

Європейська прем'єра створеної за підтримки Держкіно стрічки Марини Ер Горбач "Клондайк" про життя родини на Сході України та катастрофу рейсу MH17 відбудеться в конкурсній секції Panorama 72-го Берлінського кінофестивалю. Автори фільму представили перший офіційний тизер картини.

Стрічка Марини Ер Горбач розповідає про місцеву родину, яка опинилася в епіцентрі подій авіакатастрофи рейсу MH17 Malaysia Airlines 17 липня 2014 року в селі Грабове Донецької області. Ірка і Толік очікують народження першої дитини; війна жорстоко вривається в їх життя разом з уламками збитого боїнга. Жінка відмовляється евакуюватися, навіть коли село захоплюють озброєні угрупування.

Головні ролі у фільмі виконали Оксана Черкашина ("Погані дороги"), Сергій Шадрін ("Чорний ворон") і Олег Щербина ("Черкаси").

Стрічку створено в копродукції з Туреччиною: у травні 2021 фільм став одним із двох проєктів, які підтримало Міністерство культури та туризму Республіки Туреччина в категорії міжнародної копродукції. Режисерка, сценаристка, продюсерка Марина Ер Горбач. Оператор та співпродюсер Святослав Булаковський (Kedr Film, Україна). Ко-продюсер – Мехмет Баґадир Ер (Protim V.P., Туреччина).

Світова прем'єра "Клондайку" відбудеться в рамках програми World Cinema Dramatic Competition міжнародного кінофестивалю "Санденс": стрічка Марини Ер Горбач стане першою українською ігровою стрічкою в конкурсі головного фестивалю незалежного кіно у США.

"Санденс" та Берлінале – велика можливість для України через історію трагедії MH17 привернути увагу міжнародного глядача до подій російсько-української війни. Водночас присутність на цих фестивалях свідчить про художню цінність “Клондайку”.

Ко-продюсер фільму Мехмет Баґадир Ер

"Панорама" – конкурсна програма Берлінале, яка фокусується на найбільш актуальному міжнародному кіно. Куратори описують її як добірку "виразно квірну, феміністську, політичну – й водночас таку, яка прагне мислити поза межами цих категорій; програма завжди шукає щось нове, сміливе, нетрадиційне і дике в сучасному кінематографі". Також в рамках "Панорами" присуджується фестивальний приз глядацьких симпатій.

72-й Берлінський кінофестиваль відбудеться з 10 до 20 лютого 2022 року. Український прокат стрічки заплановано на 2022 рік.