Участь фільму "Клондайк" в основному конкурсі Sundance Film Festival 2022 анонсували на пресбрифінгу

10.12.2021

Дві стрічки, що створені за підтримки Держкіно"Клондайк" та "Будинок зі скалок", присвячені темі війни на Сході України, будуть представлені в конкурсній програмі американського фестивалю незалежного кіно Sundance Film Festival. Автори фільму "Клондайк" анонсували на пресбрифінгу участь фільму в основному конкурсі Sundance Film Festival 2022.

Фото з офіційної сторінки Sundance Film Festival

Документальний фільм "Будинок зі скалок" Сімона Леренга Вільмонта – це вже друга участь України в конкурсній програмі WORLD CINEMA DOCUMENTARY COMPETITION кінофестивалю "Санденс".

Торік премію за найкращу режисуру в цій секції отримала Ірина Цілик за фільм "Земля блакитна, ніби апельсин". Поза конкурсом від України, у 2014 році, в програмі SPOTLIGHT "Санденсу" було представлено картину Мирослава Слабошпицького "Плем'я".

А от першою ігровою стрічкою від України, яка буде представлена в основній конкурсній програмі WORLD CINEMA DRAMATIC COMPETITION головного фестивалю незалежного кіно в США, стане драма "Клондайк".

Режисерка фільму Марина Ер Горбач прилетіла до України з Туреччини, де мешкає вже близько 15 років, щоб розповісти про свій фільм.

За її словами, від початку роботи над фільмом автори мали на меті представити "Клондайк" саме на "Санденсі" та комунікували з представниками фестивалю на всіх етапах створення фільму.

На "Санденсі" така система – ти можеш бачити, як переглядається твоє кіно. І ми побачили, що дуже швидко йдуть перегляди й навіть відбірники почали ставити після переглядів "лайки". Я такого не пам'ятаю, хоча у моєму житті – це четвертий фільм. Як правило, відбірники дуже сухо комунікують. І я думаю, що завдяки такій теплій комунікації – тому, що вони дуже добре зрозуміли всі підтексти фільму, – все так добре склалося. І ми дуже цьому раді.

Режисерка, авторка сценарію та співпродюсерка фільму "Клондайк" Марина Ер Горбач

Голова Держкіно Марина Кудерчук зазначила, що цьогоріч українські фільми були представлені на великій кількості фестивалів класу "А" та їхніх індустріальних платформ: Берлін, Канни, Шанхай, Варшава, Венеція, Карлові Вари, Таллінн (PÖFF Shorts), що вкотре доводить, що Україна здатна робити кіно на високому світовому рівні.

Ми пишаємося тим, що в основній програмі "Санденсу" вже є українське кіно. З кожним роком все більше українських фільмів потрапляють на провідні фестивалі світу і досить успішно представляють нашу країну, представляють нашу кіногалузь. Це досягнення і зріле зростання українського кінематографа. Те, що в основній програмі такого авторитетного фестивалю представлений український фільм – вже є перемогою.

Голова Держкіно Марина Кудерчук

Голова Ради з Державної підтримки кінематографії Артем Колюбаєв зауважив, що головним є те, що завдяки участі національних фільмів у міжнародних фестивалях, світова спільнота має можливість дізнатися, що насправді відбувається в Україні.

Кіномова – це можливість донесення наших наративів, наших змістів до міжнародної спільноти. І вже в цьому є велика перемога, що американський глядач подивиться цей фільм і зрозуміє іншу сторону того, що відбувається в Україні, що відбувається із суспільством і як війна впливає на життя пересічного громадянина.

Голова Ради з Державної підтримки кінематографії  Артем Колюбаєв

Вітаємо авторів фільмів, що представлятимуть Україну на фестивалі світового рівня, пишаємось та бажаємо перемоги!