Світова прем'єра драми "Клондайк" відбудеться в основній конкурсній програмі Sundance Film Festival (США)

09.12.2021

Світова прем'єра створеного за підтримки Держкіно фільму "Клондайк" про події війни на Сході України та катастрофу рейсу MH17 відбудеться на міжнародному кінофестивалі "Санденс". Драма режисерки Марини Ер Горбач стане першою українською ігровою стрічкою, яка буде представлена в міжнародній конкурсній програмі WORLD CINEMA DRAMATIC COMPETITION головного фестивалю незалежного кіно в США – Sundance Film Festival. Також у секції документального кіно Україна представить спільний із Швецією, Данією та Фінляндією фільм "Будинок зі скалок" режисера Сімона Леренга Вільмонта. Українським виробником фільму є компанія Moon Man, стрічку створено за підтримки Держкіно.

З нагоди світової прем'єри картини "Клондайк" в основній конкурсній програмі кінофестивалю "Санденс" автори фільму запрошують представників медіа на пресбрифінг за участі:

  • Марини Ер Горбач – режисерки, авторки сценарію та співпродюсерки фільму "Клондайк",
  • Марини Кудерчук – Голови Державного агентства України з питань кіно,
  • Артема Колюбаєва – Голови Ради з державної підтримки кінематографії.

Пресбрифінг відбудеться в п'ятницю, 10 грудня, об 11:00

Місце проведення: Peremoga Space, вул. Ярославів Вал, 15

Акредитаціяза лінком.

Додаткова інформація: Романа Батрак, +380977936017

Фільм "Клондайк" розповідає про місцеву родину, яка опинилася в епіцентрі подій авіакатастрофи рейсу MH17 Malaysia Airlines 17 липня 2014 року в селі Грабове Донецької області. Ірка і Толік очікують народження першої дитини, але війна жорстоко вривається в їхні життя разом із уламками збитого боїнга. Жінка відмовляється евакуюватися, навіть коли село захоплюють озброєні угрупування.

Для мене ця картина – "ракета" проти страху військової агресії з боку Росії перш за все для самої себе. "Клондайк" з‘явився на перетині безсилля зупинити війну та глибокої поваги й вдячності тим, хто відстоює Україну. І ще це мрія про мир в Україні.

Режисерка та авторка сценарію Марина Ер Горбач

До секції WORLD CINEMA DRAMATIC COMPETITION фестивалю разом із "Клондайком" увійшли ще 9 фільмів із усього світу.

Сценарій та режисерська робота Марини Ер Горбач – це значуща та емпатійна ода людській стійкості. "Клондайк" емоційно та глибоко окреслює невизначеність життя родини в зоні бойових дій. Камера розповідає про збитки, завдані їхній оселі, з пронизливим визнанням того, що їхні життя також були назавжди змінені.

Куратори фестивальної програми Sundance Film Festival 2022

"Клондайк" – четверта повнометражна робота Марини Ер Горбач ("Омар і ми", "Люби мене", "Гарчання чорних псів"). В Україні проєкт фільму став одним із переможців Одинадцятого конкурсного відбору Держкіно. Також цьогоріч стрічка стала одним із двох проєктів, які підтримало Міністерство культури та туризму Республіки Туреччина в категорії міжнародної копродукції.

Головні ролі у фільмі виконали: Оксана Черкашина, Сергій Шадрін і Олег Щербина. Режисеркою, авторкою сценарію та продюсеркою фільму є Марина Ер Горбач. Оператором та співпродюсером виступив Святослав Булаковський, засновник української кінокомпанії Kedr Film. Копродюсер стрічки – Мехмет Баґадір Ер та продюсерська компанія Protim V.P. Український прокат картини "Клондайк" заплановано на 2022 рік.

Також на "Санденсі" відбудеться ще одна світова прем'єра стрічки, що створена за підтримки Держкіно. Документальний фільм "Будинок зі скалок" спільного виробництва Данії, Швеції, Фінляндії та України відібрано до конкурсної програми WORLD CINEMA DOCUMENTARY COMPETITION. Знімали стрічку на Сході України.

У фільмі "Будинок зі скалок" йдеться про те, як на тлі війни у Східній Україні, що важко б’є по родинах, які живуть поблизу фронту, невелика група вольових соціальних працівників невтомно працює в одному особливому дитбудинку, створюючи такий необхідний безпечний простір для життя дітей, поки державні органи та суди вирішують подальшу долю дитини та сім'ї.

Режисер – Сімон Леренг Вільмонт. Лінійний продюсер та другий режиссер – Асад Сафаров. Продюсери фільму: Моніка Геллстрьом (Final Cut for Real, Данія),  Тобіас Янсон (STORY, Швеція), Самі Янукайнен (Donkey Hotel, Фінляндія), Дар'я Бассель та Віка Хоменко (Мун Мен / Moon Man, Україна). Проєкт фільму став одним із переможців Чотирнадцятого конкурсного відбору Держкіно.

Sundance Film Festival 2022 пройде з 20 до 30 січня у Парк-Сіті (США) в гібридному форматі.