Ще один створений за підтримки Держкіно фільм, – документальна стрічка "Будинок зі скалок", – матиме світову прем'єру на Sundance Film Festival (США)

10.12.2021

Світова прем’єра стрічки "Будинок зі скалок" режисера Сімона Леренга Вільмонта відбудеться на кінофестивалі Sundance Film Festival (США). Фільм змагатиметься за приз у конкурсній програмі WORLD CINEMA DOCUMENTARY COMPETITION. Українським виробником фільму є компанія Moon Man, стрічку створено за підтримки Держкіно.

У "Будинку зі скалок" йдеться про те, як на тлі війни у Східній Україні, що важко б’є по родинах, які живуть поблизу фронту, невелика група вольових соціальних працівників невтомно працює в одному особливому дитбудинку, створюючи такий необхідний безпечний простір для життя дітей, поки державні органи та суди вирішують подальшу долю дитини та сім'ї.

Фільм є ко-продукцією чотирьох країн – Данії (продюсерка Моніка Геллстром / Final Cut for Real), Швеції (продюсер Тобіас Янсон / STORY), Фінляндії (продюсер Самі Ягнукайнен / Donkey Hotel) та України (продюсерки Дарія Бассель та Віка Хоменко / Мун Мен / Moon Man). Стрічка стала одним із переможців Чотирнадцятого конкурсного відбору Держкіно України. Знімали фільм на Сході України.

Виробництво стало можливим завдяки підтримки: Данський кіноінститут, Danish Film Directors, Шведський кіноінститут, Фінський кіноінститут, IMS, Державне агентство України з питань кіно, AVEK, Nordic Film & Tv Fond. Creative Europe: TV Programming, ARTE MDR, DR, SVT, Yle, VPRO.

Це вже другий фільм режисера Сімона Леренга Вільмонта, який він знімає в Україні. Прем’єра його останньої стрічки "Віддалений гавкіт собак" (2017) відбулася на IDFA у 2017-му році, де він отримав нагороду в конкурсі дебютів. Відтоді фільм здобув більше 30 нагород і транслювався міжнародними телерадіокомпаніями по всьому світу (ARTE, POV та Alto Al Jezeera). Фільм був номінований на премію Європейської кіноакадемії (EFA 2018) та потрапив у короткий список претендентів на премію "Оскар" у 2019-му році. В Україні cтрічку показали на фестивалі Docudays UA.

Нагадаємо, на Sundance Film Festival 2022 український фільм вперше матиме світову прем'єру в основному конкурсі фестивалю: драма режисерки Марини Ер Горбач "Клондайк" стане першою українською ігровою стрічкою, яка буде представлена в міжнародній конкурсній програмі WORLD CINEMA DRAMATIC COMPETITION головного фестивалю незалежного кіно в США.  

Sundance Film Festival пройде з 20 до 30 січня у Парк-Сіті (США) в гібридному форматі. Міжнародний сейлз-агент стрічки "Будинок зі скалок" – визнана компанія Cinephil. Про українську прем’єру фільму буде оголошено окремо.