18 травня, у День пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу, у Бодрумі покажуть фільм Ахтема Сеітаблаєва "Чужа молитва"

14.05.2022

18 травня, у День пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу, у Бодрумі покажуть фільм Ахтема Сеітаблаєва "Чужа молитва".

Вже 4 місто Туреччинни – Бодрум приєднується до Всесвітнього кіномарафону на підтримку України CinemAid Ukraine Charity Film Marathon. 18 травня, у кіноцентрі Cinemarine ТЦ Oasis Bodrum, глядачі побачать історичну драму "Чужа молитва" режисера Ахтема Сеітаблаєва та короткометражні фільми проєкту "Дивись українське": "На своїй землі" Олександра Кирієнка та "Домовина" Кадіма Тарасова.

Стрічку Ахтема Сеітаблаєва "Чужа молитва" засновано на реальній історії життя молодої кримськотатарської дівчини Саїде Аріфової, яка під час Другої світової війни двічі врятувала 88 єврейських дітей-сиріт: спершу – від нацистів, видаючи дітей за кримських татар, а вдруге – від військ НКВС, які здійснювали депортацію кримських татар у травні 1944 року, коли довела, що ці діти є євреями.

Саме 18 травня є трагічним днем, з якого розпочалась операція з депортації кримських татар.

Фільми демонструватимуться українською мовою з турецькими субтитрами. Зібрані кошти буде перераховано до благодійного фонду "Повернись живим" та на підтримку кіноіндустрії України під час війни.

Захід організовано Громадською Організацією "Українці Бодрума" за підтримки ТЦ Oasis Bodrum та мережі кінотеатрів Cinemarinе. Співорганізатором з української сторони є Асоціація  "Дивись українське!".

CinemAid Ukraine Charity Film Marathon – серія показів українського кіно за кордоном на підтримку України. Всесвітній благодійний кіномарафон ініційований Державним агентством України з питань кіно спільно з Українською кіноакадемією, Асоціацією "Дивись українське!", Українською Кіноасоціацією, ГО "УкрКіноФест", ГО "Спілка підприємців теле та кіноіндустрії", ГО "Нарешті", КП "Київкінофільм", БО БФ "Двері", ГО "Центр розвитку креативних індустрій".