71-й Міжнародний кінофестиваль у Сан-Себастьяні проходитиме з 22 по 30 вересня 2023 року в Сан-Себастьяні, Гіпускоа, Іспанія

19.09.2023

 71-й Міжнародний кінофестиваль у Сан-Себастьяні проходитиме з 22 по 30 вересня 2023 року в Сан-Себастьяні, Гіпускоа, Іспанія.

Кінофестиваль у Сан-Себастьяні проводиться щорічно, починаючи з  1953 року.

Український художній повнометражний фільм «Ля Палісіада» (La Palisiada) візьме участь У конкурсній програмі Zabaltegi-Tabakalera міжнародного кінофестивалю Donostia Zinemaldia - Festival de San Sebastián.

«Ля Палісіада» — повнометражний дебют Філіпа Сотниченка в жанрі пострадянського нуару. Історія розгортається в Україні в 1996 році, за кілька місяців до підписання протоколу №6 Європейської конвенції з прав людини, що передбачав відмову від смертної кари.

У центрі сюжету — судовий психіатр, чиє спокійне життя змінюється, коли він має взяти участь у заплутаній історії вбивства міліціонера. Герой починає сумніватися у правильності системи правоохоронних органів, коли бачить усю беззаконність проведення судових експериментів над підозрюваним.

Стрічку створено кінокомпаніями «ВІАТЕЛ» та «Сучасне Українське Кіно». Розробку проєкту підтримав Український культурний фонд, фінансову підтримку виробництва було отримано від Державного агентства України з питань кіно, постпродакшн профінансував Гетерборзький кінофонд (Швеція).

Donostia Zinemaldia, також відомий як Festival de San Sebastián або Сан-Себастьянський кінофестиваль, є одним із найпрестижніших кінофестивалів в Європі та одним із найбільших культурних подій в Іспанії. Фестиваль щорічно відбувається в місті Сан-Себастьян, розташованому на півночі Іспанії, у Баскському краї.

Заснований у 1953 році, кінофестиваль присвячений презентації й підтримці кінопродукції з усього світу. Фестиваль відомий своєю вишуканістю, високим рівнем професіоналізму та увагою до художньої якості фільмів. Однією з особливостей фестивалю є акцент на авторському кіно, новаторських підходах та незалежних творцях.

Вищі нагороди фестивалю - «Золота мушля » (за кращий фільм) та «Срібна мушля» (вручається кращому акторові, кращій актрисі та кращому режисеру). Щорічно на фестивалі відбувається вручення почесної нагороди  «Donostia Award»  (Доностія) за внесок у кінематограф.