"Бульмастиф" Анастасії Буковської та "Непотрібні речі" Дмитра Лісенбарта – в конкурсній програмі іспанського фестивалю короткометражного кіно в Уесці

10.06.2021

До міжнародного конкурсу авторитетного кінофестивалю короткометражного кіно в Уесці (Іспанія) відібрано дві українські стрічки, створені за підтримки Держкіно: короткометражний ігровий дебютний фільм Анастасії Буковської "Бульмастиф" та анімаційний фільм-дебют режисера Дмитра Лісенбарта "Непотрібні речі". До конкурсної програми фестивалю включено 29 короткометражних фільмів із усього світу. 

Заснований 1973 року, Міжнародний кінофестиваль в Уесці сьогодні є одним із найстаріших кінозаходів Іспанії з найбільш актуальним оглядом короткометражного кіно. Фестиваль складається з трьох конкурсів – міжнародного, ібероамериканського та документального – та входить до переліку фестивалів, які є кваліфікаційними на премію "Оскар" в категорії короткометражних фільмів.

Проєкт соціальної драми "Бульмастиф" кінокомпанії Family Production Studio став одним із переможців Одинадцятого конкурсного відбору Держкіно. Фільм є дебютною стрічкою режисерки Анастасії Буковської, автори сценарію картини – Євген Матвієнко, Анастасія Буковська та Влад Недогибченко, продюсери – Данило Каптюх, Микита Буковський, Анастасія Буковська, Станіслав Притула.

Короткометражний фільм "Бульмастиф" розповідає історію ветерана АТО, який прагне віднайти себе в мирному житті. Випадкова зустріч із собакою бійцівської породи змінює його і повертає втрачені на війні почуття. Головні ролі у стрічці виконали актори Євген Ламах, Ніна Антонова та Олексій Горбунов.

У доробку "Бульмастифа" – участь та перемоги у низці міжнародних фестивалів, серед яких КМКФ "Молодість", Cottbus, El Gouna тощо. Цього року фільм також є номінантом на П'яту Національну Кінопремію "Золота Дзига" у категорії "Найкращий короткометражний фільм". Побачити стрічку в Україні зараз можна в рамках показів збірки кращих короткометражних фільмів "Українська Нова Хвиля: Перезавантаження" від Довженко-Центру.

Дебютна анімаційна короткометражна стрічка режисера Дмитра Лісенбарта "Непотрібні речі" створена за мотивами оповідання Роберта Шеклі "Крамниця старовинних чудасій". Паралельно із показом в Уесці, прем'єра фільму відбудеться й на Шанхайському міжнародному кінофестивалі: фільм-дебют Дмитра Лісенбарта відібрано до основної конкурсної програми 24-го Шанхайського міжнародного кінофестивалю, що входить до числа кінофестивалів класу "А". Кінопроєкт цієї стрічки став одним із переможців Дванадцятого конкурсного відбору Держкіно.

Автори сценарію – Дмитро Лісенбарт та Андрій Рушковський, художник-постановник – Дмитро Кривонос, продюсер – Віталій Хало, кінокомпанія "Маркус Фільм".

24-й Шанхайський міжнародний кінофестиваль триватиме з 11 до 20 червня 2021 р,  49-й Міжнародний кінофестиваль в Уесці – з 11 до 19 червня 2021 р.