"Чілдрен Кінофест": триває відбір до П’ятого конкурсу короткометражних фільмів, знятих дітьми

15.03.2021

До 4 травня 2021 року триває відбір до П'ятого конкурсу короткометражних фільмів, знятих дітьми. До участі у цьому конкурсі від Міжнародного фестивалю мистецтва кіно для дітей та підлітків "Чілдрен Кінофест" приймаються стрічки, створені молодими людьми у віці від 7 до 14 років. Двадцять фільмів-фіналістів будуть показані в містах-учасниках фестивалю, а переможці конкурсу будуть відзначені призами від 4 до 15 тисяч гривень.

Цьогоріч конкурс змінює правила та зосереджується на відборі виключно художніх фільмів. Також запроваджено поділ на ігрові фільми та анімацію – для кожної з цих категорій впроваджуються окремі грошові призи. Це дозволить конкурсу представити глядачам та журі вдвічі більше робіт молодих авторів, а також оголосити більше переможців. 

Стрічки конкурсантів оцінюватимуть:

  • режисер-постановник фантастичного анімаційного фільму "Віктор_Робот" Анатолій Лавренішин;
  • режисер драми "Додому" Наріман Алієв;
  • режисерка документального фільму "Земля блакитна, ніби апельсин" Ірина Цілик.

До участі у конкурсі приймаються фільми тривалістю від 1 до 8 хвилин, без жанрових і тематичних обмежень. Для подачі роботи на конкурс потрібно завантажити готове відео на один із безплатних онлайн-сервісів і заповнити заявку на сайті фестивалю. Кожен учасник може подати на конкурс до 5 робіт. Двадцятка фіналістів, обрана селективною комісією, буде оголошена 19 травня 2021 року.

6 червня 2021 року під час Церемонії закриття фестивалю за участі юних авторів фільмів буде названо переможців конкурсу. Автор найкращого українського дитячого фільму отримає почесний диплом і нагороду в розмірі 15 000 грн., приз глядацьких симпатій складе 8 000 грн., а творці найкращих дитячих ігрових та анімаційних фільмів у категоріях 7-10 та 11-14 років, будуть нагороджені дипломами та отримають по 4 000 грн.

"Чілдрен Кінофест" — щорічний міжнародний фестиваль мистецтва кіно для дітей та підлітків, який знайомить молоду українську аудиторію як із найновішими європейськими стрічками, так і зі світовою кінокласикою. Фестиваль традиційно проходить за підтримки Державного агентства України з питань кіно. Імідж Восьмого Чілдрен Кінофесту натхненний ретрофільмом "Лисенятко Вук". Угорська стрічка, знята за мотивами дитячих оповідань Іштвана Фекете, побачила світ у 1981-му, а цього року відзначає своє 40-річчя. "Лисенятко Вук" продемонструють глядачам фестивалю на ретроспективному показі. Восьмий Чілдрен Кінофест відбудеться з 28 травня до 6 червня 2021 року в понад 20 містах України.