CinemAid Ukraine Charity Film Marathon: у Варшаві пройшли кінопокази восьми українських фільмів

11.04.2022

У Варшаві в рамках благодійного кіномарафону на підтримку України CinemAid Ukraine Charity Film Marathon пройшли кінопокази восьми знакових фільмів, створених українськими кіномитцями. Подія відбулася в самому серці Польської столиці – в Палаці Культури і Науки, де розташований кінотеатр Kinoteka.

У суботу, 9 квітня, польські та українські глядачі побачили картини "Моя війна" Маші Кондакової, "Додому" Нарімана Алієва, "Із зав'язаними очима" Тараса Дроня і "Поводир" Олеся Саніна. Цю стрічку презентували акторка Ірина Саніна та художниця з костюмів Гала Отенко-Гурська.

Дякую кожному, хто знаходиться зараз в цій залі. Дякую кожному з поляків, які підтримують нас сьогодні. Кожен краплинкою – своїм внеском, своєю роботою – наповнює великий океан, який наближує нас до Перемоги. Вашу допомогу ми не просто відчуваємо і знаємо про неї – ви підставили нам плече, ви розумієте наш крик та наш біль, і для нас це – дуже важлива річ. Повірте, українці цього не забудуть. 

Актриса Ірина Саніна

У неділю, 10 квітня, глядачі мали змогу подивитися "Погані дороги" Наталки Ворожбит, "Атлантиду" Валентина Васяновича і поспілкуватися з авторами картин "Щедрик" Олесі Моргунець-Ісаєнко та "Черкаси" Тимура Ященка – ці фільми також були представлені під час кіномарафону.  

Мій фільм закривав покази, прийшло багато людей та спілкування проходило майже до півночі. Поляки зараз дуже цікавляться своїм східним сусідом, тому що хоробрість наших ЗСУ та українського народу надихає весь світ. Польща демонструє неабияку солідарність з Україною та підставляє дійсно братське плече в цю надважку мить нашої історії й я особисто дуже вдячний польському народові за це. Думаю, що нас чекає дуже тісне європейське майбутнє, бо є спільний ворог та спільний травматичний радянський досвід.

Режисер Тимур Ященко

Покази в рамках CinemAid Ukraine Charity Film Marathon відбулися під патронатом Посольства України у Польщі. Організатори заходу – Державне агентство України з питань кіно, кінофестиваль Ukraina Festiwal Filmowy, Польський інститут кіно та кінотеатр Kinoteka.

Благодійні покази триватимуть у Польщі й надалі – на онлайн-платформі mojeekino.pl  тривають покази українського кіно, кошти від перегляду перераховуються на допомогу Україні.

CinemAid Ukraine Charity Film Marathon – серія показів українського кіно за кордоном на підтримку України. Всесвітній благодійний кіномарафон ініційований Державним агентством України з питань кіно спільно з Українською кіноакадемією, Асоціацією "Дивись українське", Українською Кіноасоціацією, ГО "УкрКіноФест", ГО "Спілка підприємців теле та кіноіндустрії", ГО "Нарешті", КП "Київкінофільм", БО БФ "Двері" та ГО "Центр розвитку креативних індустрій".