CinemAid Ukraine Charity Film Marathon: у Варшаві відбувся спеціальний показ фільму "Щедрик"

02.04.2022

У Варшаві в рамках благодійного кіномарафону CinemAid Ukraine Charity Film Marathon відбувся спеціальний показ українсько-польської воєнної драми "Щедрик" режисерки Олесі Моргунець-Ісаєнко.

Організаторами заходу стали Державне агентство України з питань кіно, Польський інститут кіно, кінотеатр Kinoteka Multiplex. Спецпоказ відбувся під патронатом Посольства України у Польщі за участі Посла України у Польщі Андрія Дещиці, Голови Державного агентства України з питань кіно Марини Кудерчук, директора Польського інституту кіно Радослава Смігульського та представників творчої групи фільму "Щедрик".

Я радий, що ми розпочали цей фестиваль фільмом "Щедрик", який є відображенням спільної спадщини українців, поляків та євреїв, які разом жили, творили і, сподіваюсь, так буде і надалі. У нас є гордість українського кіно і для нас важливо, аби про Україну говорили не лише в контексті війни, хоч ця тема залишається першочерговою. Ми говоримо про війну, бо ми знаємо, що ми переможемо, ми робимо все, щоб ця перемога відбулася якнайшвидше. Проте після перемоги ми повинні представити Україну, показати найкраще, що у нас є, і ми зробимо це разом із нашими партнерами в Україні та Польщі.

 Посол України у Польщі Андрій Дещиця

Під час спілкування із пресою та глядачами організатори спецпоказу зауважили, що благодійний кіномарафон CinemAid Ukraine Charity Film Marathon є ще одним важливим кроком на підтримку України у сфері культури.

Цей марафон присвячений саме українському кіно і декілька фільмів, що будуть продемонстровані, створені або у ко-продукції із Польщею або за спільної участі польських та українських акторів. Україна і Польща не сьогодні розпочали свої дружні стосунки, підтримка між країнами була завжди. Це відображено і в фільмі "Щедрик", події якого присвячені тяжким для обох країн часам, які дуже пересікаються із сьогоденням. Нашим марафоном ми хочемо донести більше інформації про нашу чудову Україну, яка є прекрасною та розвинутою країною. Кошти від продажі квитків будуть направлені на підтримку української армії. Для показів у Польщі ми відберемо найкращі наші фільми, більшість з яких створені за підтримки держави Україна, щоб показати нашу культуру та поділитися тим, що ми маємо. Заздалегідь дякую усім, хто прийде на покази, сподіваюсь, вам сподобається наше кіно. Впевнена, надалі буде ще більше спільних проєктів між Україною та Польщею. І сподіваюсь, що наші зустрічі проходитимуть вже не за таких страшних обставин, які сьогодні відбуваються в Україні, а ми будемо їздити один до одного на фестивалі, створювати спільні продукти та розвивати наші країни.

Голова Державного агентства України з питань кіно Марина Кудерчук

CinemAid Ukraine Charity Film Marathon – серія показів українського кіно за кордоном на підтримку України. Всесвітній благодійний кіномарафон ініційований Державним агентством України з питань кіно спільно з Українською кіноакадемією, Асоціацією "Дивись українське", Українською Кіноасоціацією, ГО "УкрКіноФест", ГО "Спілка підприємців теле та кіноіндустрії", ГО "Нарешті", КП "Київкінофільм", БО БФ "Двері" та ГО "Центр розвитку креативних індустрій".