CinemAid Ukraine Charity Film Marathon: запрошуємо на покази у Варшаві 9 та 10 квітня 2022 року

08.04.2022

9 та 10 квітня 2022 року у Варшаві в рамках благодійного кіномарафону CinemAid Ukraine Charity Film Marathon відбудуться спеціальні покази фільмів, що стали знаковими для українського кіно.

Подія пройде під патронатом Посольства України у Польщі. Організатори заходу – Державне агентство України з питань кіно, кінофестиваль Ukraina! Festiwal Filmowy, Польський інститут кіно та кінотеатр Kinoteka .

Запрошуємо українців, які зараз перебувають у Польщі, підтримати благодійний кіномарафон та відвідати спеціальні покази у Варшаві!

Фільми демонструватимуться українською мовою із польськими субтитрами. Покази відбудуться в кінотеатрі Kinoteka Multiplex у Варшаві (Палац Культури і Науки, Plac Defilad 1). Квитки : https://www.kinoteka.pl/repertuar/date,2022-04-09

Зібрані кошти будуть перераховані на три напрямки підтримки України: до фонду "Повернись живим", на підтримку кіноіндустрії країни під час війни та на допомогу постраждалим від війни кінематографістам та їхнім сім'ям.

Також під час кіномарафону відбудуться благодійні покази українських фільмів на онлайн-платформі mojeekino.pl (перегляд стрічок доступний на території Польщі).

РОЗКЛАД

Субота, 9 квітня, Kinoteka, зала 2

13:00 – "Моя війна", режисерка Маша Кондакова. У 2021 році фільм отримав Приз глядацьких симпатій на Ukraina! Festiwal Filmowy у Варшаві.

Під час благодійного показу фільму "Моя війна", організованого 25-27 лютого 2022 року у Польщі на платформі mojeekino.pl, було зібрано 21 375 польських злотих, які були призначені на допомогу українцям.

15:00 – "Поводир", режисер Олесь Санін. Стрічка отримала нагороди за Найкращу акторську роботу (Станіслав Боклан) та Спеціальний диплом журі за візуальну реалізацію фільму (оператор Сергій Михальчук) на Одеському МКФ у 2014 році. Того ж року фільм було висунуто на здобуття премії "Оскар" від України.

Після сеансу відбудеться зустріч із акторкою Іриною Саніною та художницею з костюмів Галою Отенко-Гурською.

18:00 – "Додому", режисер Наріман Алієв. Світова прем'єра стрічки відбулася на 72-му Каннському міжнародному кінофестивалі, де картина брала участь в конкурсній програмі "Особливий погляд". На 10-му Одеському МКФ фільм здобув Гран-прі, у 2019 році стрічку було висунуто від України на здобуття премії "Оскар".

20:00 – "Із зав'язаними очима", режисер Тарас Дронь. Картину визнано Найкращим фільмом конкурсу перших і других фільмів Competition 1–2 Варшавського кінофестивалю, де відбулася світова прем’єра стрічки.

Неділя, 10 квітня, Kinoteka, зала 2

13:00 – "Погані дороги", режисерка Наталка Ворожбит. Стрічка стала призером 77-го Венеційського міжнародного кінофестивалю, у 2021 картину було висунуто Україною на здобуття премії "Оскар"

15:00 – "Щедрик", режисерка Олеся Моргунець-Ісаєнко.

Після перегляду відбудеться зустріч із другою режисеркою картини Анастасією Атаманчук та акторами Томеком Собчаком та Поліною Громовою.

18:00 – "Атлантида", режисер Валентин Васянович. Фільм здобув перемогу в офіційній конкурсній програмі "Горизонти" 76-го Венеційського міжнародного кінофестивалю. У 2020 році картину було висунуто на премію "Оскар" від України.

20:00 – "Черкаси", режисер Тимур Ященко. Фільм отримав Приз глядацьких симпатій на 5-му фестивалі Ukraina! Festiwal Filmowy у Варшаві.

Після показу відбудеться зустріч із режисером стрічки Тимуром Ященком.

CinemAid Ukraine Charity Film Marathon – серія показів українського кіно за кордоном на підтримку України. Всесвітній благодійний кіномарафон ініційований Державним агентством України з питань кіно спільно з Українською кіноакадемією, Асоціацією "Дивись українське", Українською Кіноасоціацією, ГО "УкрКіноФест", ГО "Спілка підприємців теле та кіноіндустрії", ГО "Нарешті", КП "Київкінофільм", БО БФ "Двері" та ГО "Центр розвитку креативних індустрій".