До країн-учасниць Всесвітнього кіномарафону на підтримку України долучається Болгарія

15.04.2022

Із 18 до 20 квітня, в Софії, в міському інституті культури "Надія" в межах Всесвітнього благодійного кіномарафону CinemAid Ukraine Charity Film Marathon глядачі побачать створені за підтримки Держкіно повнометражні фільми "Мої думки тихі" й "Шляхетні волоцюги" та короткометражні стрічки альманаху "Все починається в Києві".

Лірична комедія Антоніо Лукіча "Мої думки тихі" з'явились завдяки історії з життя українського звукорежисера і композитора Дмитра Кравченка. Він на фрилансі отримав замовлення записати звуки тварин української фауни і разом із батьком вирушив у експедицію в Черкаську область у пошуках цих звуків. Так з’явився герой фільму – звукорежисер і композитор Вадим, який має безліч невдач у роботі та особистому житті, але отримує шанс розпочати все спочатку. Просте завдання, – записати голоси закарпатських тварин, – може стати його шансом назавжди залишити "незручну Україну" і вирушити до "привабливої Канади", подалі від проблем. Однак все виявляється значно складнішим, адже головним супутником у новій роботі стає його мама... Фільм створено за підтримки Державного агентства України з питань кіно.

Події музичної комедії Олександра Березаня "Шляхетні волоцюги" відбуваються у Львові у 1938-1939 роках. Це історія батярів Боді та Мірека, які живуть під гаслом: "Любити Львів, жінок та жарти". Аби життя було яскравим, вони вдаються до різних авантюр. Все стає значно заплутанішим, коли друзям доводиться стати опікунами дівчини, на яку одночасно починають полювати НКВС та нацисти. Фільм створено за підтримки Державного агентства України з питань кіно.

Добірка короткометражних фільмів "Все починається в Києві" присвячена Києву та киянам. Глядачі побачать стрічки "Анна" режисера Олеся Саніна, "Травень" Віктора Придувалова, "Клоун" Олександра Кирієнка, "Звичайний ранок" Кадіма Тарасова, "Урок" Михайла Іллєнка, "На краю" Олександра Ітигілова та "Прощена неділя" Олександра Кирієнка. Фільми екранізовано в межах проєкту "Дивись українське".

Кінопокази відбуватимуться українською мовою з болгарськими субтитрами.

Всі зібрані кошти будуть спрямовані на технічну підтримку кіноекспедиції з фільмування життя й боротьби українців за свободу під час війни від відомої кіноспільноти "Жовтий автобус".

Захід пройде під патронатом Посольства України в Болгарії за підтримки мерії міста Софія, міського культурного інституту "Надія" та Спілки українських організацій "Мати Україна". Співорганізаторами з української сторони є КП "Київкінофільм" та Асоціація "Дивись українське!".

CinemAid Ukraine Charity Film Marathon – серія показів українського кіно за кордоном на підтримку України. Всесвітній благодійний кіномарафон ініційований Державним агентством України з питань кіно спільно з Українською кіноакадемією, Асоціацією "Дивись українське", Українською Кіноасоціацією, ГО "УкрКіноФест", ГО "Спілка підприємців теле та кіноіндустрії", ГО "Нарешті", КП "Київкінофільм", БО БФ "Двері" та ГО "Центр розвитку креативних індустрій".