Документальну стрічку Аліси Коваленко "Експедиція 49" відібрано до участі в CPH:FORUM

25.03.2021

Документальну стрічку Аліси Коваленко "Експедиція 49", що створюється за підтримки Держкіно, відібрано до участі в CPH:FORUM в Копенгагені, одній з провідних світових платформ для документального кіно, що пройде під час фестивалю CPH:DOX у столиці Данії з 26 до 30 квітня.

Документальний фільм "Експедиція 49" розповідає історію п’яти бунтівних підлітків із Золотого та Станиці Луганської, які нарешті отримують можливість відкрити для себе інший світ поза межами війни, коли відомий мандрівник Валентин Щербачов вирішує взяти їх з собою в свою 49-ту гімалайську експедицію.

Це третій повнометражний документальний фільм Аліси Коваленко після фільмів "Аліса у країні війни" та "Домашні ігри", що були представлені на понад 100 фестивалях, і отримали більше 10 нагород. Стрічка створюється за підтримки Держкіно українською компанією Trueman Production Co. (продюсер Валерій Калмиков) у копродукції з Францією та Польщею.

"Експедиція 49" була розроблена в рамках навчальної програми Eurodoc для продюсерів французьким ко-продюсером Стефаном Сіоаном (East Roads Films) та представлена на форумах авторитетних кінофестивалів, таких як Fipadoc Biarritz, Docs Barcelona, Krakow IFF. "Експедиція 49" виграла нагороди за пітчінги на Одеському МКФ 2020 та Thessaloniki Pitching Forum 2020.

29 березня 2021 р. "Експедицію 49" буде презентовано на Ukrainian Doc Preview 18-го Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA.