Драма Марини Ер Горбач "Клондайк" увійшла до конкурсної програми 72-го Берлінського кінофестивалю

15.12.2021

Європейська прем'єра створеної за підтримки Держкіно стрічки Марини Ер Горбач "Клондайк" про життя родини на Сході України та катастрофу рейсу MH17 відбудеться в конкурсній секції Panorama 72-го Берлінського кінофестивалю. Автори фільму представили перший офіційний тизер картини.

Стрічка Марини Ер Горбач розповідає про місцеву родину, яка опинилася в епіцентрі подій авіакатастрофи рейсу MH17 Malaysia Airlines 17 липня 2014 року в селі Грабове Донецької області. Ірка і Толік очікують народження першої дитини; війна жорстоко вривається в їх життя разом з уламками збитого боїнга. Жінка відмовляється евакуюватися, навіть коли село захоплюють озброєні угрупування.

Головні ролі у фільмі виконали Оксана Черкашина ("Погані дороги"), Сергій Шадрін ("Чорний ворон") і Олег Щербина ("Черкаси").

Стрічку створено в копродукції з Туреччиною: у травні 2021 фільм став одним із двох проєктів, які підтримало Міністерство культури та туризму Республіки Туреччина в категорії міжнародної копродукції. Режисерка, сценаристка, продюсерка Марина Ер Горбач. Оператор та співпродюсер Святослав Булаковський (Kedr Film, Україна). Ко-продюсер – Мехмет Баґадир Ер (Protim V.P., Туреччина).

Світова прем'єра "Клондайку" відбудеться в рамках програми World Cinema Dramatic Competition міжнародного кінофестивалю "Санденс": стрічка Марини Ер Горбач стане першою українською ігровою стрічкою в конкурсі головного фестивалю незалежного кіно у США.

"Санденс" та Берлінале – велика можливість для України через історію трагедії MH17 привернути увагу міжнародного глядача до подій російсько-української війни. Водночас присутність на цих фестивалях свідчить про художню цінність “Клондайку”.

Ко-продюсер фільму Мехмет Баґадир Ер

"Панорама" – конкурсна програма Берлінале, яка фокусується на найбільш актуальному міжнародному кіно. Куратори описують її як добірку "виразно квірну, феміністську, політичну – й водночас таку, яка прагне мислити поза межами цих категорій; програма завжди шукає щось нове, сміливе, нетрадиційне і дике в сучасному кінематографі". Також в рамках "Панорами" присуджується фестивальний приз глядацьких симпатій.

72-й Берлінський кінофестиваль відбудеться з 10 до 20 лютого 2022 року. Український прокат стрічки заплановано на 2022 рік.