Завершено другий етап зйомок картини Філіпа Сотниченка "Ля Палісіада"

25.06.2021

Другий етап фільмування картини "Ля Палісіада", який відбувався у Києві, завершено. Командою фільму вже відпрацьовано 27 із 39 знімальних днів.

"Ля Палісіада" повнометражний ігровий дебют Філіпа Сотниченка. Стрічка створюється у жанрі, який самі кінематографісти називають "пострадянський нуар". Події розгортаються в Україні в 1996-му році, за кілька місяців до підписання протоколу № 6 Європейської конвенції з прав людини. Цей протокол передбачав відмову від смертної кари, яка дісталася Україні в спадок від СРСР. До цього за кількістю смертних вироків Україна мала один із найвищих показників у світі.

Стрічку знімають за особливою технологією – поєднуючи плівкове зображення та сучасніе цифрове. Для зйомок епохи 90-х автори фільму використовують ретро-камеру, останні вцілілі касети для якої замовляють по всьому світу.

За словами авторів, фільмом вже зацікавилися відбірники міжнародних кінофестивалів у Венеції, Сан-Себастьяні, Варшаві, Таллінні, Карлових Варах та у південно-корейському Бусані.

У ролях – Андрій Журба, Новруз Хікмет, Олександр Пархоменко, Валерія Олейникова, Олена Мамчур, Олександр Марлєєв, Степан Барабаш, Олександр Мавріц, Сергій Лузановський. Режисер та автор сценарію – Філіп Сотниченко, оператор – Володимир Усик, продюсери – Галина Криворчук, Валерія Сочивець, Сашко Чубко.

Виробництво здійснює кінокомпанія Студія ВІАТЕЛ у співпраці з компанією "Сучасне Українське Кіно" за підтримки Державного агентства України з питань кіно. Завершальний період фільмування відбудеться восени на Закарпатті та в Києві. Прем’єра фільму "Ля Палісіада" запланована на 2022-й рік.