EFAD висловлює свою солідарність з українським народом та кіноспільнотою

10.03.2022

Європейська асоціація EFAD - European Association of Film Agencies висловила свою солідарність із українським народом і кіноспільнотою та готовність допомогти. 

У координації з іншими партнерами члени EFAD готові надати допомогу у впровадженні відповідних заходів захисту, щоб допомогти українським режисерам, аудіовізуальним професіоналам та усiй мистецькій спільноті залишатися в безпеці та вільно реалiзовувати таланти i висловлювати свої думки.

Насильницька агресія, розпочата президентом Росії Володимиром Путіним, є шоком для всіх нас, і ми засуджуємо її. Наші члени встановили міцні зв’язки співпраці з Україною і підтримують її творців.

Президент EFAD Луїс Чабі Ваз 

Зараз EFAD досліджує, як надати підтримку українській кіноспільноті найефективнішим способом.

Багато наших членів уже вжили важливих заходів (санкції, бойкот фільмів або призупинення спільного виробництва, пропозиція резиденції українським кiномитцям, відправка гуманітарної допомоги в Україну). Ви можете знати, що, зокрема, Польський інститут кіномистецтва централізує оголошення про вакансії для українців на своєму веб-сайті. Німецькі органи фінансування фільмів (включно з нашим членом FFA), Національний центр кіно та анімації (CNC – Франція) та Нідерландський кінофонд надасть фінансову підтримку Надзвичайному фонду для кінематографістів, започаткованому Міжнародною коаліцією кінематографістів у зоні ризику.

Ми готові допомогти. Якщо у вас виникнуть якісь конкретні запитання щодо підтримки та заходів допомоги, які діють у різних країнах, будь ласка, повідомте нам, як ми можемо практично допомогти вам і зробити це максимально зручним і прямим способом. Будь ласка, не вагайтесь звертатися до нас за адресою: secretariat@europeanfilmagencies.eu

EFAD – це європейська асоціація, що об’єднує 35 національних кіно- та аудіовізуальних агентств, з базoю в Брюсселі. Членство в EFAD охоплює країни Європейського Союзу, а також Ісландію, Норвегію, Республіку Північна Македонія, Чорногорію, Сербію, Швейцарію та Великобританію.