Фільм "Будинок зі скалок" про події на Сході України отримав нагороду на Göteborg Film Festival у Швеції

09.02.2022

Створений за підтримки Держкіно фільм "Будинок зі скалок" данського режисера Сімона Леренга Вільмонта отримав нагороду Dragon Award Best Nordic Documentary в документальному конкурсі 45-го кінофестивалю Göteborg Film Festival у Швеції. Стрічку створено в копродукції Швеції, Фінляндії, Данії та України.

Режисер картини Сімон Леренг Вільмонт, фото з офіційної сторінки Göteborg Film Festival

Стрічка  "Будинок зі скалок" оповідає, як на тлі війни у Східній Україні, поблизу лінії фронту, невелика група вольових соціальних працівників та працівниць невтомно працює в одному особливому дитбудинку, створюючи такий необхідний безпечний простір для життя дітей, поки державні органи та суди вирішують подальшу долю дитини та її сім'ї.

Неймовірно красивий фільм, з поетичними незабутніми кадрами, який дає голос важким дитячим історіям на фоні жахливої війни.

Журі Göteborg Film Festival

Режисер – Сімон Леренг Вільмонт. Лінійний продюсер та другий режисер – Асад Сафаров. Продюсери фільму: Моніка Геллстрьом (Final Cut for Real, Данія),  Тобіас Янсон (STORY, Швеція), Самі Янукайнен (Donkey Hotel, Фінляндія), Дар'я Бассель та Віка Хоменко (Мун Мен / Moon Man, Україна).

 
Фото з офіційної сторінки Göteborg Film Festival

Göteborg Film Festival, що розпочав свою роботу в 1979 році, є провідним скандинавським кінофестивалем і одним із найбільших публічних кінофестивалів у світі. Щороку його відвідують майже 180 тисяч глядачів.

Нагадаємо, що фільм Сімона Леренга Вільмонта "Будинок зі скалок" також нещодавно отримав нагороду за Найкращу режисерську роботу в конкурсній програмі World Cinema Documentary Competition головного фестивалю незалежного кіно Sundance Film Festival у США.